Полският Лех (Познан) се класира за плейофите за класиране в груповата фаза на Лига Европа. Тимът спечели убедително гостуването си кипърския Аполон (Лимасол) с 5:0. Двубоят беше игран в Никозия.

Развръзката в срещата се получи в края на първото полувреме и началото на второто. В 42-ата минута Педро Тула откри, а само две минути след подновяването на играта Микаел Ишак удвои. В 58-ата минута Якуб Камински направи резултата класически. Девет минути преди изтичане на редовното време Ян Сикора вкара четвърто попадение във вратата на домакините. В 90-ата минута Педро Тула вкара втория си гол в мача за крайното 0:5.

Така следващият четвъртък Лех ще има тежко гостуване или на белгийския Спортинг Шарлероа, или на сръбския гранд Партизан, които играят утре.

Утре са и всички останали срещи от третия квалификационен кръг в Лига Европа. Най-интересен за нас е сблъсъкът между ЦСКА и тимът от Фарьорските острови - Б36 Торсхавн.

ЦСКА пуска в продажба виртуални билети и за третия си домакински мач в Лига Европа