Отборът на Лацио премина безпроблемно в четвъртфиналната фаза на Лига Европа. Тази вечер „римските орли"  победиха Щутгарт и в мача-реванш, с което не оставиха никакви съмнения в това, кой е по-добрият тим в тази осминафинална двойка.

Лациалите триумфираха с 3:1, а в герой за домакините се превърна нападателят Либор Козак, който реализира и трите попадения за своя тим.

Срещата на празния поради наказание „Олимпико" започна вихрено за италианците, които до осмата минута, вече водеха с 2:0. И в двата случая точен бе Либор Козак, който се възползва по чудесен начин от възможността да бъде титуляр в схемата на Владимир Петкович. Принос за неговите попадения имаха  Стефан Раду и Ернанес, които се отличиха с асистенции.

Последваха още няколко възможности за гол на „бианкочелестите", но с пропуски се отчетоха Микаел Сиани и Антонио Кандерва. Единственото отрицателно нещо за тази част бе контузията на стража Федерико Маркети, който се наложи да бъде заменен принудително от колегата му Албано Бизари.

Гостите от Германия решиха да бранят честта си, заигравайки доста по-активно през втората част. Възпитаниците на Бруно Лабадия сътвориха няколко интересни положения пред Бизари, за да се стигне до 61-ата минута,  в която отбелязаха за 1:2. Гокоту Сакай проби чудесно по дясното крило и пусна хубав пас към Хайнал. Унгарският национал стреля неспасяемо и намали до 1:2.

До края на срещата „швабите" можеха да стигнат и до равенството , но Харник и Гентнер не сполучиха. Техните пропуски бяха наказани отново от Либор Козак, който намери време и за своя хеттрик, реализирайки с глава в самия край на срещата.

Така с общ резултат 5:1, римляните очакват с интерес бъдещия си съперник на четвъртфиналите.

ЛАЦИО-ЩУТГАРТ 3:1

1:0 Козак (6'), 2:0 Козак (8'), 1:2 Хайнал (61'), 3:1 Козак (87')

СТАДИОН: „Олимпико"

СЪДИЯ: Торн Харалд Хеген (Норвегия)

ЛАЦИО: Маркети, Перейриня, Сиани, Раду, Кандерва, Онази, Ернанес, Лулич, Маури, Козак (резерви: Бизари, Креко, Едерсон, Гонсалес, Ледесма, Каталди, Флокари)

ЩУТГАРТ: Улрайх, Сакай, Ташчи, Нийдермайер, Молинаро, Гентнер, Холзхойзер, Оказаки, Хайнал, Македа, Ибишевич (резерви: Циглер, Лопес, Квист, Харник, Траоре, Хоогланд, Рюдигер)