Отборите на ЛАСК (Линц) и Тотнъм завършиха при зрелищно 3:3 двубоят помежду си от група J на Лига Европа, където безславно се подвизава и нашият Лудогорец. Равенството остави "шпорите" на второто място с 10 точки, докато австрийците са трети със 7. Лидер е Антверп с 12 пункта.

Домакините от ЛАСК стартираха вдъхновено и удариха греда още в шестата минута на мача. Включването Йоханес Егещайн бе уважено от негов съотборник и прекрасният му изстрел разтресе десния страничен стълб.

Динамо (Загреб) спечели гостуването си на Фейенорд с 2:0

Динамо (Загреб) продължава с отличното си представяне в ЛЕ, класира се за елиминациите

"Модрите" не оставиха шанс на нидерландския гранд Фейенорд

Натискът на австрийците продължи. В 31-ата минута Рене Ренер остана сам срещу Джо Харт, но бившият национал на Англия демонстрира класа и спаси.

Нищо обаче не помогна на "шпорите" в 42-ата, когато ЛАСК най-сетне поведе. Мичоръл сюрпризира стража на гостите с удар от средна дистанция, който го остави без шанс за адекватна намеса.

Възпитаниците на Жозе Моуриньо обаче бързо се върнаха в мача, тъй като Андре Андре игра с ръка в собственото си наказателно поле и реферът отсъди дузпа. С отговорната задача се нагърби Гарет Бейл, който не сбърка за 1:1.

Антверп победи Лудогорец с 3:1

Нова загуба и поредни три гола във вратата на Лудогорец, шампионите остават без спечелена точка в Европа

Още една безславна среща за "орлите" в турнира

Втората част стартира по перфектен начин за английските гости, които стигнаха до обрата още в 56-ата минута. Ндомбеле пусна перфектен извеждащ пас за корееца Сон, който не трепна, останал сам срещу Шлагер.

Екшънът предстоеше в последните мигове. В 84-ата Егещайн изравни за 2:2, но малко след това Деле Али отбеляза от втора дузпа за англичаните и сякаш трите точки поемаха към Лондон. Не така обаче мислеше резервата на ЛАСК - Карамоко. Той отправи изключителен шут от дъгата на наказателното поле, който спомогна и за оформянето на крайното 3:3.

Милан победи Селтик с 4:2 в Лига Европа

Милан сътвори зрелищен обрат в Лига Европа

"Росонерите" остават втори в група H

В последния кръг от груповата фаза ЛАСК гостува на нашия Лудогорец. Тотнъм приема на свой терен Антверпен.

ЛАСК - ТОТНЪМ 3:3

1:0 Мичорл (42"), 1:1 Бейл-дузпа (45+2") 1:2 Сон (56"), 2:2 Егещайн (84"), 2:3 Али-дузпа (87"), 3:3 Карамоко (90+3")