Лацио започна с победа тазгодишното си участие си в групите на Лига Европа, след като тимът на Симоне Индзаги се наложи с 2:1 над Аполон (Лимасол).

Срещата на стадион "Олимпико" в Рим мина под знака на превъзходството на домакините, които можеха да си решат мача още през първото полувреме, но не се възползваха от предимството си в наказателното поле на кипърския тим.

"Орлите" откриха резултата в 14-ата минута, когато Луис Алберто бе изведен на отлична позиция в наказателното поле и свърши най-лесното - вкара за 1:0!

Последваха нови добри атаки, но до края на полувремето Лацио не успя да се разпише, макар че Кайседо можеше да го стори.

През втората част гостите се опитаха да изнесат играта в по-предни позиции с надеждата да застрашат по някакъв начин вратата на столичани.

Това обаче позволи на съперника да получи по-големи пространства, а в края на двубоя Лацио удвои преднината си, след като Чиро Имобиле се разписа от дузпа за 2:0.

Все пак кипърците стигнаха до гол, дело на Зелая в 88-ата минута, който обаче се оказа недостатъчен за нещо повече от почетна загуба.

Лацио - Аполон 2:1

1:0 Алберто 14'

2:0 Имобиле 84'-д.