Отборите на Анжи (Махачкала) и Шериф (Тираспол) завършиха при равен резултат 1:1, в ранния двубой от група „К". Нов силен мач с екипа на молдовския гранд направи родният нападател Исмаил Иса, който успя да се разпише в мрежата на руския си съперник. Въпреки престижния резултат, селекцията на Вячеслав Руснач загуби всякакви шансове за класиране в следващата фаза на Лига Европа.

След нулево първо полувреме, гостите от Шериф успяха да изравнят в 52-ата минута. Вилфред Белима центрира в наказателното поле на домакините, където Исмаил Иса изпревари персоналния си пазач и успя да засече кълбото в мрежата на Кержаков.

Домакините от Анжи не чакаха много, преди да изравнят. Александру Епуреану наказа сънародниците си след удар с глава, който оформи и крайния резултат.

До края на срещата, нервите на стадион „Сатурн" се повишиха и изгонен бе състезателят на гостите Рикардиньо.

Така Анжи си подсигури място на 1/16-финалите, след като си бетонира втората позиция след неоспоримия лидер-Тотнъм.

АНЖИ (МАХАЧКАЛА)-ШЕРИФ  1:1

0:1 Иса (52'), 1:1 Епуреану (57')

ЧЕРВЕН КАРТОН: Рикардиньо (Шериф-90')