Интер победи Байер (Леверкузен) в четвъртфинал от Лига Европа. Битката на стадион "Меркур Шпил-Арена" в Дюселдорф приключи при резултат 2:1.

Точни за победителите бяха Барела и Лукаку. Хаверц върна един гол за съперника, но това се оказа недостатъчно.

Само преди дни Интер успя да отстрани Хетафе в осминафиналите на Лига Европа, а с успеха си тази вечер ще има възможността да спори за място на финала във втория по сила европейски клубен турнир.

Интер успя да нокаутира опонента си само в рамките на 6 игрови минути. Това се случи между 15-ата и 21-ата минути, в които символичните домакини стигнаха до реализирането на две попадения на стадиона в Дюселдорф.

Снимка 491692

Източник: Twitter

Първо се разписа Николо Барела. Той се възползва от продължително разбъркване в полето на Байер, Лукаку стреля неуспешно, но при добавката си, с технично изпълнение с външен фалц, Барела вкара кълбото в мрежата за 1:0.

Снимка 491686

Малко след това Лукаку поправи грешката и пропуска си от по-рано, като с любопитно изпълнение, падайки на тревата, успя да промуши топката покрай вратаря и бранителите за 2:0.

Снимка 491690

Минута по-късно той можеше да се разпише отново, но не успя да го направи.

В 24-ата минута Хаверц получи подаване на границата на засадата и прати топката мощно през краката на стража на "нерадзурите" и след това в мрежата за оказалото се и крайно 2:1.

След това Интер получи правото да изпълни и дузпа. След корекция с помощниците си ми допитване до системата ВАР, главният съдия отмени наказателния удар, въпреки че Лукаку вече се засилваше да изпълнява.

Снимка 491689

Още една дузпа бе отменена, като сценарият се повтори в продължението на мача. Този път 11-метровият удар не бе зачетен заради игра с ръка на Барела.

Така или иначе нова промяна в резултата нямаше и Интер се класира за полуфиналите в Лига Европа.

Това бе първи четвъртфинал за Байер в Европа от сезон 2007/2008. "Аспирините" не са стигали полуфинал от 2002 година, когато с Димитър Бербатов в състава загубиха финала в Шампионската лига от Реал (Мадрид).

Ромелу Лукаку пък е в серия от 9 поредни мача с гол в турнира (общо 12 попадения), която започна още с Евертън през сезон 2014/2015.