Интер се класира за четвъртфиналите на Лига Европа, след като победи с 2:0 Хетафе. Двубоят се игра на "Фелтинс Арена" в Гелзенкирхен. Сблъскът между двата тима трябваше да се проведе преди 5 месеца, но бе отложен заради пандемията от коронавирус. Така бе решено победителят да бъде излъчен в един мач.

Головете за "нерадзурите" вкараха Ромелу Лукаку (33) и Кристиян Ериксен (83). За испанският тим Хорхе Молина пропусна дузпа в 76-ата минута.

Интер - Хетафе 2:0, гол на Ериксен

Двубоят ще се играе на "Фелтис Арена"

Ханданович трябваше да се намесва още във 2-ата минута, когато изби удар на Максимович. Последва сериозен натиск на испанците, чиито играчи отправиха няколко неточни и блокирани изстрели. В 18-ата минута Сория излезе предвидливо и изчисти топката пред Мартинес.

Малко след това Бастони спря удар на Хайме Мата, който бе оставен на добра позиция.

Снимка 491078

Постепенно Интер се окопити и Лаутаро нанесе първите два точни удара за тима в 25-ата и 28-ата минути. Данило Д'Амброзио пък стреля след центриране от фаул, но в ръцете на вратаря.

В 33-ата минута "нерадзурите" поведоха. Дълъг пас на Бастони стигна до Лукаку. Белгиецът напредна и с удар в далечния ъгъл прати топката във вратата. Попадението бе под номер 30 за нападателя през този сезон.

Снимка 491084

В 48-ата минута Николо Барела нанесе силен шут, който рикошира в тила на Ечейта и излезе в корнер. При последвалото му изпълнение Сория отрази удар от въздуха на Д'Амброзио, а след това Мата не позволи на Диего Годин да се разпише.

В 68-ата минута Ньом центрира в наказателното поле на Интер, където Мата бе оставен непокрит и нанесе удар с глава, който Ханданович отрази.

Снимка 491081

В 75-ата минута Хетафе получи право да изпълни дузпа. Диего Годин игра с ръка в наказателното поле след центриране отдясно. Главният рефер гледа ситуацията с ВАР преди да посочи бялата точка. Зад топката застана Хорхе Молина, който стреля покрай дясната греда.

Четири минути по-късно Барела се пребори за топката в наказателното поле и върна към Лукаку, който от няколко метра не успя да намери очертанията на вратата.

Снимка 491079

В 83-ата минута Интер стигна до втори гол. Д`Амброзио центрира в наказателното поле, където Даконам не успя да изчисти добре топката. Кълбото стигна до Ериксен, който не остави шансове на Сория.