Илиев успя да играе с топката, след което тя се отбива в рамката на вратата и се връща в игра.

Санчес стреля от доста далечна дистанция.

Брозович сменя Барела.

45′

Играта е подновена.

45+5′

Първото полувреме започна много неприятно за българския шампион, като Лукаку получи извеждащо подаване и остана лице в лице с Пламен Илиев. Българският вратар спаси, което очевидно не се понрави на тарана на "нерадзурите".

В 11-ата минута Вандерсон опита интересно изпълнение, като получи пас от Сисиньо и се хвърли за плонж, в опит да засече кълбото с глава. Това не затрудни Падели, който хвана топката в ръцете си.

В 22-ата минута Алексис Санчес получи подаване по крилото и изглеждаше, че ще центрира. Вместо това изстреля топката по диагонал към целта, но Илиев за пореден път се намеси вещо.

Само 4 минути след това нов пас на Сисиньо намери Каули в пеналта, като Оливейра изстреля истински снаряд по посока вратата на съперника, кълбото се отби в напречната греда и влетя в мрежата за 1:0 в полза на разградчани.

Преднината на италианците в общия резултат беше редуцирана, а гостите получиха надежда за знаменит обрат.

Малко по-късно Моузес падна в наказателното поле на българския шампион. Свлече се на тревата след съприкосновение с Дяков. Ситуацията бе разгледана посредством системата за видеоповторение. Дузпа нямаше.

Само минута по-късно Бираги получи добро подаване, прицели се и стреля точно, изравнявайки бързо резултата.

При десетия корнер в мача центрирането търсеше Лукаку, който отскочи добре, но пред него се хвърли Илиев, който боксира решително встрани и спаси тима си.

В даденото 4-минутно продължение на първата част обаче Лукаку направи обрата пълен. Това се случи с огромна доза късмет, като Санчес центрира прострелно, Лукаку засече с глава, Илиев спаси, но топката се върна на главата на нападателя, а след това попадна и във вратата за 2:1.

45+4′

Почивка.

45+3′

ГООООООООООООООООООООООООООЛ!!!

2:1!

Обратът е факт преди почивката.

Ромелу Лукаку бележи с глава, с огромна доза късмет.

Санчес напредна по левия фланг и центрира към тарана, който стреля с глава, Илиев спаси, но топката се върна на главата на Лукаку и влетя в мрежата.

Обратът е наличен.

44′

Вандерсон с пробив по фланга.

Пас към Марселиньо.

Изстрел на българския национал!

Вратарят спасява.

Много по-различен Лудогорец, в сравнение с това, което тимът представляваше в първата среща.

42′

10-и корнер в мача.

Илиев избива топката пред лицето на Лукаку.

Солидна намеса на националния вратар!

39′

Самостоятелен пробив на Барела.

Решава да стреля, след като не е спрян от бранител.

Поредна блестяща намеса на Илиев!

Избива наглед трудна за спасяване топка.

33′

Грешка на Вандерсон.

Пробив на Санчес!

Опитва да изведе свой съотборник сам срещу Илиев.

Григоре протяга крак и избива в корнер.

Изключително важна намеса на Драгош Григоре.

Нищо любопитно след изпълнението на ъгловия удар.

Снимка 469135

31′

ГООООООООООООООООЛ!!!

1:1!

Бираги е изведен отляво по нападението на домакините.

Не греши!

Вкарва топката в мрежата от близка дистанция.

Бързо изравняване на резултата...

30′

Моузес пада в наказателното поле на българския шампион!

Свлича се на тревата след съприкосновение с Дяков.

Ситуацията е разгледана посредством системата за видеоповторение.

Дузпа няма.

28′

Силен изстрел на Алексис!

Илиев отново е на мястото си.

Снимка 469136

Поредно спасяване на българския национален страж.

26′

ГОООООООООООООООООООООООООООЛ!!!

0:1!

Невероятно попадение на Каули!

Сисиньо центрира отдясно, след което Оливейра засича с брутален изстрел топката!

Шутът му среща напречната греда, а след това преминава и голлинията за 0:1.

Резултатът е открит, а преднината на италианците - намалена!

23′

Жълт картон за Д'Амброзио.

22′

Изненадващ удар на Алексис Санчес!

Стреля по диагонал от изгодна позиция.

Илиев отново реагира добре и избива топката напред.

21′

Пас към Ериксен.

Оказва се непокрит на границата на наказателното поле.

Изстрелът му среща тяло на защитник и излиза в корнер.

15′

Центриранията, с които е търсен често Лукаку, не го намират.

Неточни отигравания и напрежение в предни позиции за италианците, въпреки комфортната им преднина след първия мач.

11′

Сисиньо центрира!

Вандерсон изненадващо опитва да плонжира и да играе с глава.

Падели реагира и хваща топката в ръцете си.

10′

Нищо застрашително за стража на домакините, след изпълнението на статичното положение.

Лудогорец се справя с незабавния опит за контрадействия на домакините.

9′

Корнер в полза на Лудогорец.

Центрирането намира главата на... Лукаку.

Нападателят чисти в нов ъглов удар.

5′

Извеждащо подаване за Лукаку!

Излиза очи в очи с Илиев!

Спасяване на българския страж с една ръка.

Опита белгийският таран да го преодолее с удар по земя, но не успява.

4′

Центриране в наказателното поле и на българския тим.

Разбъркване, което не е приятно за Илиев и компания.

Григоре изчиства топката напред.

2′

Пробив на Вандерсон по левия фланг.

Получава подкрепата на Марселиньо.

Центрирането му не води до нищо интересно.

1′

95. Бастони 30. Моци

Лудогорец се изправя тази вечер срещу италианския гранд Интер. Мачът е втори от 1/16-финалите на турнира Лига Европа и ще се играе без публика.

Срещата започва в 22:00 часа и ще се играе на стадион "Джузепе Меаца".

"Орлите" загубиха първата среща в Разград с 0:2, така че шансовете им да продължат напред изглеждат малки.

Лудогорец с достойно представяне, но и два гола пасив срещу Интер преди реванша на "Джузепе Меаца"

Успех за "нерадзурите" в Разград

Сега е моментът играчите на Павел Върба да покажат какво могат срещу един от грандовете в европейския футбол.

Те няма какво да загубят от този мач, но могат да спечелят уважение, ако покажат добра игра и постигнат добър резултат.

Снимка 467843

Източник: Официален сайт на Лудогорец

За съжаление, заради появата на коронавируса на територията на Италия, беше решено мачът да се играе пред празни трибуни. Това със сигурност ще отнеме от магията на двубоя, но пък може и да бъде плюс за гостите.

Интер няма да може да разчита на подкрепата на своите верни тифози.

Снимка 468868

След като постигна отличен турнирен резултат в Разград, Интер малко или много ще подцени днешния мач и няма да е изненада, ако Антонио Конте даде почивка на някои основни футболисти.

Той дори е длъжен да направи подобно нещо с оглед на предстоящото дерби с Ювентус в неделя вечер, което е много по-важно за "нерадзурите", защото може да реши битката за Скудетото.

Снимка 467842

Лудогорец е единият от двата български тима, постигали победи над италианци. "Орлите" се наложиха над Лацио в Рим през 2014 година с 1:0. Същото е правил и Левски срещу същия съперник, но през 2009 година.

Снимка 467836

Добрата новина за Павел Върба е завръщането на нападателя Клаудиу Кешеру, който отсъстваше в първия мач. Без него разградчани успяха да отправят едва един точен удар. Единственият отсъстващ ще бъде халфът Абел Анисе, който е наказан за двубоя.