84′

Д`Амброзио е заменен от Бираги.

Снимка 491084

83′

ГОООЛ ЗА ИНТЕР!!! Ериксен се разписа! Бастони намери датчанинът с нов дълъг пас. Халфът подаде към Галярдини, който центрира в наказателното поле. Даконам опита да изчисти, но прати топката на крака на Ериксен, който не остави шансове на Сория за 2:0.

82′

Ериксен заменя Брозович.

79′

Барела се пребори за топката в наказателното поле и върна към Лукаку. Белгиецът от няколко метра не успя да уцели добре топката и прати кълбото в аут.

76′

Молина пропусна дузпа!!! Хетафе получи право да изпълни наказателен удар за игра с ръка на Диего Годин. Главният рефер гледа ситауцията с ВАР. Зад топката застана Хорхе Молина, който стреля покрай лявата греда.

Снимка 491083

70′

Алексис влиза на мястото на Лаутаро.

69′

Мата е заменен от Молина.

69′

Джейсън влиза на мястото на Ньом.

66′

Спасяване на Ханданович! Ньом центрира в наказателното поле, където Мата бе забравен от защитата на Интер. Нападателят нанесе удар с глава, който вратарят на "нерадзурите" отрази.

Снимка 491081

56′

Анхел заменя Максимович.

50′

Д`Амброзио опита удар от въздуха след центриране от корнер. Сория успя да избие. Топката стигна до Годин, който нанесе удар, но Ечейта блокира влизащата във вратата топка.

Снимка 491080

49′

Шанс за Интер! Барела се измъкна от Арамбари и нанесе опасен удар извън наказателното поле, който срещна гърба на Ечейта и премина покрай вратата.

45′

Начало на втората част.

45+2′

Край на първата част.

Снимка 491079

33′

ГОООЛ ЗА ИНТЕР!!! Лукаку бележи! Нападателят получи далечен извеждащ пас от Бастони, овладя топката и през краката на Ечейта с удар по диагонала вкара за 1:0.

Снимка 491082

28′

Д`Амброзио също потърси гола. Ударът на левия халф-бек обаче бе спасен от вратаря на Хетафе.

Снимка 491078

26′

Ново спасяване на Сория. Мартинес получи топката от Д`Амброзио пред наказателното поле и мигновено стреля, но вратарят спаси.

25′

Първа добра възможност за Интер. Мартинес проби през центъра и потърси далечния ъгъл, но Сория се намеси и изби.

18′

Мата получи отличен пас в наказателното поле и опита удар с глава. Топката влизаше във вратата, но Бастони се намеси решително и изби.

2′

Спасяване на Ханданович! Максимович влезе от дълбочина и нанесе опасен удар с глава, който вратарят на Интер отрази.

Снимка 491076

1′

37. Шкриняр

Интер ще се изправи срещу Хетафе в мач от осминафиналите в Лига Европа. Победителят ще бъде решен в един мач, а двубоят ще се проведе на "Фелтинс Арена".

Мачът трябваше да се проведе преди 5 месеца, но бе отложен заради пандемията от коронавирус. Сега победителят ще се изправи срещу Байер (Леверкузен) или Рейнджърс.

Интер няма да плаща за Алексис Санчес

Чилиецът ще подпише договор за 3 години с "нерадзурите"

Интер се класира за осминафиналите, след като в предишната фаза, в края на февруари, отстрани българския шампион Лудогорец след 2:0 в Разград и 2:1 на реванша в Милано.

Тимът на Хосе Бордалас пък се представи много добре в Лига Европа, като в предишната фаза отстрани Аякс.

За Интер участие в мача няма да вземе Матиас Весино, но пък Стефано Сенси е на разположение на Конте. Хетафе е без централният защитник Кабако. Дейверсон се завърна в Бразилия.