Турнир: Лига Европа Стадион: "Сонера", гр. Хелзинки (Финландия) Зрители: 10238

КРАЙ НА МАЧА!

ХИК и Лудогорец не се победиха след здрава битка в Хелзинки

Двата отбора си размениха по едно попадение в двете полувремена

90′

По един неточен изстрел към двете врати в тази последна минута на мача. Първо играч на домакините стреля опасно покрай вратата на Падт, а в ответната атака и Каули опита късмета си, но и неговият удар мина встрани от целта.

86′

Жълт картон за Буджелаб.

84′

Лудогорец оцеля в тази 84 минута! Първо Олусаня не успя да намери очертанията на вратата от добра позиция, а секунди след това Радулович излезе сам срещу Падт, но вратарят излезе победител в тази своеобразна битка!

77′

Десподов центрира по земя в наказателното поле, Игор Тиаго пропусна топката зад гърба си, където дебнеше Нонанто, но изстрелът на бразилеца бе блокиран от защитник на домакините. Лудогорец изглежда по-опасен в тези заключителни минути на двубоя.

Снимка 590187

Източник: startphoto.bg

71′

ШАНС ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Нонато се откъсна отляво и излезе на стрелкова позиция. Шутът му с левачката обаче бе отразен с крак от вратаря на ХИК. Секунди след това и Десподов имаше отлична възможност, но се засуети и топката му бе отнета. Силни минути за "орлите"...

70′

Голмайсторът Матиас Тисера е заменен от Игор Тиаго.

69′

Рик Джонатан замени Шоу.

65′

Феновете на ХИК ликуват. Абубакари отстъпва мястото си на Олусаня.

61′

Текпетей е заменен от Нонато.

58′

Жълт картон за Юка Райтала.

55′

ГОООЛ! 1:1! ХЕТЕМАЙ! Този път дори Абубакари нямаше какво да направи и в тази 55-та минута резултатът беше изравнен. Домакините изпълниха пряк свободен удар от ъгъла на наказателното поле. Хетемай изпревари Антон Недялков на първа греда и с глава не остави шансове на Серджио Падт.

54′

Обръчът около вратата на Лудогорец се затяга...

Снимка 590171

51′

Първи жълт картон в мача. Получи го Хостика от състава на домакините.

46′

Не бяха изминали и 30 секунди след подновяването на играта, когато играч на ХИК изпревари Фон Витри и се озова очи в очи със Серджио Падт, но не успя да го преодолее и вратарят на "орлите" улови топката.

45′

ВИЖТЕ ТУК КАК СЕ ПРОМЕНИХА КОЕФИЦИЕНТИТЕ НА BETANO СЛЕД ПЪРВИТЕ 45 МИНУТИ!

45′

НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ!

45′

Нито минута продължение на първата част! ПОЧИВКА!

43′

Още един пропуск за домакините! И естествено... отново Абубакари! Той получи топката на границата в малкото наказателно поле, но ударът който опита беше твърде слаб и не представляваше проблем за Вердон да го блокира.

Снимка 590173

39′

Абубакари продължава да изнервя домакинската публика с комичните си изяви. Той получи пас в наказателното поле на Лудогорец и имаше възможност да отправи удар към вратата, но се подхлъзна и падна на изкуствената трева на стадион "Сонера".

37′

Текпетей напредна с топката и отправи мощен шут от границата на наказателното поле, но стражът на ХИК беше на мястото си отрази изстрела му.

33′
Снимка 590178

28′

ГОЛЯМ ПРОПУСК НА ДОМАКИНИТЕ! Получи се изключително комична ситуация. Хетемай получи пас по земя в наказателното поле и стреля към вратата, топката отиваше в мрежата на "орлите", но нападателят на ХИК Абубакари се оказа последна преграда пред гола! В тази минута той се оказа най-добрият защитник на Лудогорец, като спря топката буквално пред голлинията. Трябва да се отбележи все пак, че ударът на Хетемай беше от доста близо и Абубакари нямаше много време за реакция.

20′

Владеене на топката: ХИК: 54%, Лудогорец: 46%

19′
Снимка 590170

18′

Кирил Десподов имаше добра възможност да центрира в наказателното поле на домакините от пряк свободен удар, но съперниковата защита се справи и пресече топката.

10′

ГОООЛ! 0:1! ТИСЕРА! "Орлите" организираха бърза контраатака в тази 10-та минута на мача. Текпетей получи топката в центъра и подаде към Каули, който от своя страна изведе Матиас Тисера зад гърба на отбраната на финландците. Бързоногият аржентинец достигна до топката и я прокара между краката на домакинския вратар за 0:1!

8′
Снимка 590172

4′

ШАНС ЗА ХИК! Домакините организираха отлична атака по левия фланг и топката до достигна до Лингман на точката на дузпата. Халфът на финландците отправи удар, но след рикошет в тялото на Абубакари кълбото напусна очертанията на терена. Определено Лудогорец имаше късмет в тази 4-та минута на двубоя.

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТ В МАЧА!

1′
Снимка 590167

1′

НАЧАЛО НА МАЧА! Двубоят започна с минута мълчание в памет на жертвите в Индонезия.