Херта измъкна равенство 1:1 от Бенфика в първия си мач от груповата фаза на Купата на УЕФА. Валери Домовчийски не влезе в игра за берлинчани. Първото полувреме завърши без голове във вратите на двата тима. През втората част гостите откриха резултата чрез Ди Мария в 51-ата минута. Резервата Пантелич възобнови равенството в 74-ата минута.

В другия двубой от група "В" Галатасарай надви Олимпиакос с 1:0. В 25-ата минута Кюъл засече центриране на Линкълн и се разписа за турския гранд. Ковачевич можеше да изравни 4 минути преди края на двубоя, но ударът му бе неточен. Линкълн нацели гредата малко след това. В крайна сметка в балканското дерби победиха домакините от Истанбул.

Херта - Бенфика 1:1