Отборът на Евертън стартира с победа участието си в тазгодишното издание на Лига Европа. В мач от третия квалификационен кръг на надпреварата, "карамелите" се наложиха с 1:0 над словаците от Ружомберок.

Събитието на вечерта обаче бе друго. Повторен дебют с екипа на родния си клуб направи световната звезда Уейн Рууни. Уаза бе бурно аплодиран от хилядите по трибуните на "Гудисън Парк" и на няколко минути имаше отлични шансове да отбележи и гол.

Снимка 305885

Евертън започна по-активно, но пропусна три положения преди почивката, две от които на Рууни. Друг нов играч - Дейви Клаасен - също не беше точен. В тези минути словаците играеха предимно в защита и нямаше много шансове в тяхна полза.

Хървати изненадаха неприятно ПСВ (Айндховен)

Сензационна издънка за ПСВ (Айндховен)

Исторически мач за Осиек

Но и те бяха опасни. Ян Масло уцели гредата в 57-та минута, като само може да съжалява, че не даде аванс на Ружомберок. И малко след това тимът му беше наказан. В 65-та минута Лейтън Бейнс стреля от далечна дистанция, топката рикошира и направи вратаря безпомощен за крайното 1:0.

Нужно е да отбележим,че главен съдия на днешната среща бе българският съдия Георги Кабаков, който показа само два жълти картона.