Отборът на Динамо (Загреб) разби Фенербахче на старта на груповата фаза в Лига Европа тази вечер. Домакините се наложиха над своя съперник с 4:1.

"Сините" поведоха в резултата още в 19-ата минута чрез гол на Иван Шунич. Марио Гавранович организира чудесна солова акция и след като се справи успешно със защитата на съперника, центрира към своя съотборник, който с брилянтен удар изпрати топката в долния ляв ъгъл за 1:0.

В 27-ата минута, Хайрович удвои, след като засече хубаво подаване в наказателното поле и остави вратарят на "фенерите" безпомощен за 2:0.

Гостите от Турция намалиха изоставането си още в началото на второто полувреме. Нойщетер се озова на правилното място след хубав далечен пас към наказателното поле от негов съотборник. Той веднага отправи удар с глава към вратата и не сгреши за 1:2.

Снимка 379444

Източник: UEFA.com

Радостта им обаче не трая дълго. В 57-ата минута, Хайрович бе оставен непокрит и лесно се разписа за 3:1. Три минути по-късно, резултатът вече бе 4:1, след като Дани Олмо отправи силен удар по трева, с който вратарят не успя да се справи, а с това бе оформен и крайният резултат.

Снимка 379445

В другия двубой от Група D, Спартак (Търнава) записа минимален успех с 1:0 над Андерлехт.

Домакините откриха резултата чак в 79-ата минута, когато Матей Оравец скочи най-високо в наказателното поле, след хубаво центриране на Грендел, и с глава заби топката в мрежата на съперника за 1:0, което обаче за оказа напълно достатъчно за трите точки.

Така, класирането в групата изглежда така - Динамо (Загреб) е първи заради по-добра голова разлика, следван от Спартак, който е на второто място. На трето се нареди Андерлехт, а последен е отборът на Фенрбахче.

Игуаин донесе скромна победа на Милан, Олимпиакос и Реал Бетис се занулиха в Гърция