Жуниор Мораеш се превърна в големия герой за Динамо (Киев) в тазвечершната пряка битка за първото място в Група "В" на Лига Европа. Бившият футболист на ЦСКА отбеляза хеттрик, а отборът му победи с 4:1 и излезе като победител от груповата фаза на турнира.

Астана победи Славия (Прага) с 1:0, Виляреал пък загуби с 0:1 от Макаби Тел Авив

Мъри и Астана с историческо класиране в Лига Европа, Виляреал с незначителна загуба от Макаби (ВИДЕО)

Тимът на българския треньор завърши втори в групата

Бразилецът се разписа в 28-ата, 31-ата и 77-ата минута от дузпа, като преди това резултатът бе открит от Морозюк още в 6-ата минута на двубоя.

Почетното попадение за Партизан бе дело на Йевтович, който се разписа от бялата точка в края на първото полувреме.

Аталанта победи Лион с 1:0, а Евертън разгроми Аполон с 3:0

Аталанта взе своето от Лион, Евертън с почетна победа в Лига Европа (ВИДЕО)

"Карамелите" се справиха с Аполон

В другия мач от групата, Йънг Бойс победи с 2:1 Скендербеу и събра актив от едва 6 точки, докато съперникът му има 5. Това е единственият успех за швейцарците в турнира и завършват на 3-ото място, което обаче не им осигурява участие в надпреварата и през следващата календарна година.