Датският Есберг постигна една от най-значимите си победи в своята близо 90-годишна история. Днес момчетата на Ниелс Фредриксен победиха френския гранд Сент Етиен с 4:3, като успехът дойде след страхотен обрат в последните 20 минути от срещата.

Всичко започна така, както очакваха всички. Франк Табану откри след 22 минути игра, но малко след това Петер Анкерсен успя да възстанови равенството. Гостите от Франция отново излязоха напред след гол на Ромейн Хамума. Бойките датчани обаче отново отвърнаха на удара, след като Марко ван Бюрен направи 2:2 в 64-ата минута.

Сент Етиен направи 2:3 в 70-ата минута, след като Лоик Перен отбеляза красиво попадение. Вместо да рухнат психически, домакините тръгнаха на късен щурм и малко по-късно изравниха за трети път в този двубой, след като Ханс Хенрик Андреасен направи 3:3.

Драмата на „Спорт ивент Парк" обаче бе пълна в 80-ата минута, когато Анкерсен хвърли 10-те хиляди фенове в делириум, отбелязвайки победното попадение за своя тим. Така реваншът във Франция обещава да бъде доста интересен.

Руският гранд Спартак (Москва) допусна изненадващо равенство при гостуването си на швейцарския Санкт Гален.Арменският национал Юра Мовсисян изведе спартаковци напред в 38-ата минута, но Марко Матис успя да изравни малко след подновяването на второто полувреме.

Друг руски тим-Рубин (Казан) не допусна подобен изненадващ резултат и спечели  при гостуването на норвежкия Мьолде с 0:2. В герой за казанци се превърна венецуелецът Соломон Рондън, който отбеляза и двете попадения в този полуфинален мач.

Ред Бул (Залцбург) пък вече може да се смята за сигурен участник в групите на Лига Европа, след като разби литовския Жалгирис с 5:0. Юношата на Барселона Джонатан Сориано блесна с хеттрик, а по едно попадение добавиха Садио Мане и Хинтерегер.

ЕСБЕРГ-СЕНТ ЕТИЕН 4:3

САНКТ ГАЛЕН-СПАРТАК (МОСКВА) 1:1

МЬОЛДЕ-РУБИН (КАЗАН) 0:2

ЗАЛЦБУРГ-ЖАЛГИРИС 5:0