Турнир: Лига Европа Стадион: Зрители: Мачът се играе без публика
90+3′

КРАЙ НА МАЧА!

ЧФР Клуж и ЦСКА завършиха 0:0 в мач от Лига Европа

ЦСКА изпусна Клуж! Силен мач за "армейците" и втора точка в групите на Лига Европа

Българският отбор надигра тотално съперника след почивката

90′

ТИАГО!!! Последният шанс за ЦСКА бе регистриран в 90-ата минута. Тиаго реши да заложи на нестандартното и отправи тежък шут от над 20 метра. Бългърдеан беше изненадан и изби несигурно. Шанс за добавка се откри пред Али Соу, който обаче стреля по такъв начин, че топката излезе в тъч.

87′
Снимка 508180

Източник: cska.bg

86′

Още една смяна за ЧФР Клуж. Войтуш заменя Дебелюх.

84′

ИЗГОНИХА ИГРАЧ НА ЧФР КЛУЖ! Румънските домакини останаха с човек по-малко шест минути преди края. Тогава Александру Чипкиу реши да хитрува на дребно и получи жълт картон за симулация. Той бе негов втори в мача и остави своя клуб в намален състав.

82′

ТИАГО!! Появилият се като резерва Тиаго отново можеше да се превърне в герой за ЦСКА в международен двубой. В 82-ата минута той бе на сантиметри от това да засече отлично центриране на съотборник, но вместо това се сблъска тежко с излезлия да го блокира вратар Бългърдеан.

74′

Георги Йомов ще бъде заменен от Енрике Рафаел, втора смяна направена от Акрапович.

73′

Първа рокада в лагера на ЦСКА. Тигао ще се появи в игра вместо Юнус Санкаре.

72′

АЛИ СОУ! Още една добра възможност не бе използвана от ЦСКА в 72-ата. Тибо Вион се включи по десния фланг и с тяло залъга персоналния си пазач, което му позволи да центрира отлично за Али Соу. Африканецът се бе вклинил между защитниците на ЧФР Клуж и отправи изстрел с глава, оказал се безкрайно разочароващ с оглед чудесната позиция, на която се намираше.

70′

Втора промяна в лагера на ЧФР Клуж. Константин Паун напуска терена, а вместо него ще видим Николае Чърнац.

68′

АЛИ СОУ!! ЦСКА пропусна най-чистото си положение в мача с настъпването на 68-ата минута. "Армейците" разиграха скоростна триходова комбинация между Юга, Санкаре и Соу. Последният се озова на стрелкова позиция, но в решителния миг на шпагат се хвърли Андрей Бурка, който за жалост отклони кълбото и то излезе в корнер.

Снимка 508174

61′

Временният треньор на домакините Мариус Билашку имаше проблеми за решаване в 61-ата минута, когато Мишел Перейра получи контузия и бе принудително заменен. На негово място в игра се появи възстановеният от коронавирус - Киприан Деак.

Снимка 508172

53′

Напрежение между двата лагера имаше в 53-ата минута. Жеферсон и Александру Чипкиу стигнаха до разпра помежду си, която бе потушена от главния съдия с по един жълт картон.

53′

Официално предупреждение и за Жеферсон.

48′

ЮГА! Подновяването на играта донесе доза оптимизъм в лагера на ЦСКА. Опорният халф Амос Юга шутира от сериозна дистанция, топката тупна коварно и Бългърдеан не се намеси по най-добрия начин. Около него обаче нямаше футболист на гостите, който да сътвори головата добавка. За това край тъчлинията се ядосваше и треньорът Акрапович.

47′
Снимка 508158

46′

Вижте тук как се промениха коефициентите на efbet за тази среща след края на първото полувреме!

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

41′
Снимка 508156

40′

Няколко добри центрирания в полето на ЧФР Клуж, които не могат да бъдат използвани от Али Соу. Гамбиецът е зорко охраняван от румънската защита.

36′

ЦСКА имаше отлична възможност за бърза контраатака в 36-ата минута. Юнус Санкаре спечели сериозно пространство с топка в крака, но в сюблимния миг отправи прекалено силен извеждащ пас за дебнещия Али Соу.

34′

Босненецът Матео Сушич репликира главния съдия, заради което получава и официално предупреждение.

26′

РУМЪНЦИТЕ ИСКАТ ДУЗПА! Домакините от ЧФР Клуж поискаха несериозна дузпа в 26-ата минута от европейския сблъсък. Камора отправи добро подаване за Дебелюх, който разбрал, че е в наказателното поле на ЦСКА, падна доста лесно след контакт с Матей. Френският съдия Делеру не се върза на номерата на хърватина и даде знак играта да продължи.

Снимка 508155

17′

Изстрел на атакуващия халф Константин Паун, който не притесни по никакъв начин Бусато.

12′

БУСАТО! Груба грешка на Жеферсон можеше да струва страшно много на ЦСКА в 12-ата минута. Бразилецът върна прекалено слабо назад към Занев и пасът му бе пресечен от нападателя Дебелюх. Хърватинът напредна мощно и насочи в близкия ъгъл на Бусато. №1 на столичани показа класа и със страхотна намеса съхрани "армейската" врата.

4′

ШАНС ЗА ЦСКА!! След отправеното предизвикателство от северните ни съседи, ЦСКА отговори с прекрасни ситуации пред вратата на Бългърдеан. Първата "червена" атака без малко не завърши с попадение на Али Соу, който се размина с кълбото за стотни от секундата. При корнера Тибо Вион намери Вальо Антов, отправил акробатичен изстрел с пета. Изстрелът му летеше към незащитения ъгъл на вражеския страж, но капитанът Камора бе застанал на голлинията и изчисти. Малко след това Греъм Кери също получи възможност да шутира, но от сравнително трудна позиция отправи много неточен шут.

3′

ПЕРЕЙРА! От сътвореното нарушение на халф-бека на "армейците", ЧФР Клуж получи правото да изпълни статично положение. Чипкиу завъртя топката отлично, за да намери подаването му главата на Перейра. Бразилецът се измъкна от Вальо Антов и насочи покрай дясната греда на Бусато.

Снимка 508159

2′

Не бяха изминали и 30 секунди от срещата, когато Тибо Вион от редиците на ЦСКА бе декориран с жълт картон.

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТЪТ В МАЧА!

1′

28. Пламен Гълъбов

ЦСКА се изправя срещу Клуж в мач от група "А" на Лига Европа. Двубоят в Румъния на стадион

"Константин Радулеску" стартира в 22:00 часа.

"Червените" са в търсена на първа победа, докато Клуж вече има 4 точки и при успех днес, има шанс за продължаване в следващата фаза на турнира. Старши треньорът на ЦСКА Бруно Акрапович няма кадрови проблеми преди двубоя. Той може да разчита на всички свои футболисти, пристигнали на румънска земя.

"Наясно съм със стартовия си състав. В главата си имам състава. Всички са на линия. Качествата на противника са ясни. Имат много силни страни, играят на контра. Организиран отбор са. Може да ни готвят някаква изненада. Подготвени сме за всичко и очакваме всичко", сподели Акрапович преди двубоя.

Бруно Акрапович:  ЦСКА може да победи Клуж, готови сме за всякакви изненади

Бруно Акрапович: ЦСКА може да победи Клуж, готови сме за всякакви изненади

Специалистът е впечатлен от изявите на Али Спу

От своя страна Клуж се намира в сериозна криза. Отборът е с пет поражения в последните си шест мача във всички турнири. В понеделник треньорът Дан Петреску бе уволнен, а на неговата позиция временно застава помощникът му - Мариус Билашку.

Младият специалист на пресконференцията преди двубоя алармира, че на пръв поглед победата би била лесна за Клуж днес, но това по негово мнение е опасно мислене. Той предупреди, че "армейците" са опасен тим, който винаги може да поднесе изненада.

Треньорът на Клуж: Трябва много да внимаваме с ЦСКА

Билашко предпазлив в очакванията си за двубоя утре

ЦСКА има два успеха в последните си 9 визити в Европа. Едната е от този сезон - 3:1 над Базел в плейофите, другата е от 2018 г. с 3:1 над австрийския Адмира Вакер. В останалите 7 срещи "червените" са с две равенства - 0:0 с Рома и Титоград и 5 поражения.

АНГЕЛ ДОМУСЧИЕВ, ПРАТЕНИК НА ТОПСПОРТ В КЛУЖ-НАПОКА, РУМЪНИЯ.