Румънският шампион ЧФР Клуж стигна до обрат у дома срещу Лацио за крайното 2:1 в мач от група "Е" на Лига Европа.

Бастос даде аванс на "орлите" в 25-ата минута, но в края на полувремето Чиприян Дяк изравни от дузпа. В 75-ата минута Билял Омрани донесе успеха на тима от Трансилвания.

Срещата започна отлично за италианския клуб, който поведе още в 25-ата минута. Тогава "орлите" изпълниха късо корнер, а Джони центрира в наказателното поле, където анголският централен защитник Бастос бе оставен непокрит и откри резултата.

В 41-ата минута ЧФР Клуж получи правото да изпълни дузпа за нарушение срещу Дамян Джокович. Зад топката застана Чиприян Дяк, който не сбърка.

Победният гол за румънския тим падна в 75-ата минута. Тогава Александру-Паун нахлу в наказателното поле и подаде към Билял Омрани. Нападателят стреля силно, но топката срещна горната греда. Французинът обаче бе най-съобразителен и нанесе повторен удар с глава и прати топката в опразнената врата за 2:1.

Младоците на Арсенал разпиляха Айнтрахт (Франкфурт)