Челси се наложи с 1:0 над ПАОК при визитата си на стадион "Тумба", в мач от първия кръг на групите на Лига Европа. Лондончани можеха да стигнат и до далеч по-категоричен резултат, но направиха куп пропуски.

Маурицио Сари даде шанс и на някои играчи, които по-рядко получават шанс за изява, а почивка получи звездата Еден Азар. И без него обаче англичаните показаха доста добър и атрактивен футбол.

Още в 7-ата минута Вилиан получи пас от Рос Баркли и с хубаво изпълнение прати топката в мрежата за 1:0! Гърците се смутиха допълнително след попадението, а с поведението си на терена играчите на Челси показаха, че въобще нямат намерение да отбиват номера в турнира.

До края на първото полувреме гостите можеха спокойно да водят с 3:0, но Алваро Мората и Педро Родригес от чудесни позиции не успяха да се разпишат.

Втората част продължи по сходен начин - Челси атакуваше, а ПАОК се бранеше...

Нов гол така и не падна. Вилиан на два пъти, Мората и Маркос Алонсо пропуснаха 100-процентови положения, и в крайна сметка Челси спечели само с 1:0.

ПАОК - Челси 0:1