Манчестър Юнайтед завърши 1:1 като гост на Брюж в първи двубой от 1/16-финалите на Лига Европа.

Домакините успяха да отбележат с първото по-опасно положение в мача. В 15-ата минута вратарят Симон Миньоле намери Еманюъл Денис на границата на наказателното поле, който се включи точно навреме и копна красиво топката над вратаря, за да го прехвърли и да даде аванс за 1:0.

Айнтрахт (Франкфурт) разгроми Ред Бул (Залцбург) с 4:1, Спортинг (Лисабон) разби Истанбул ББ с 3:1

Дъжд от голове във Франкфурт и Брага

Реваншите изглеждат протоколни

Юнайтед бързо се върна в мача, след като Антони Марсиал успя да открадне топката в центъра на терена, напредна и преодоля лесно бившия страж на Ливърпул Миньоле.

Така всичко ще се реши на реванша в Манчестър.

Снимка 467813

Източник: EPA/БГНЕС

Севилия също не успя да победи ЧФР Клуж в Румъния. Двата тима завършиха 1:1.

Румънците успяха да поведат в резултата след като Йоан Деак бе точен от дузпа в 59-ата минута.

В 82-ата минута обаче Люк де Йонг демонстрира страхотен поглед и подаде към Юсеф Ен Несири, който хладнокръвно оплете топката в мрежата отблизо за 1:1.

Копенхаген и Селтик завършиха също наравно 1:1 в Дания.

В 14-ата минута добра комбинация на Селтик приключи с прецизен завършек на Одсон Едуард.

Даме Н"дойе обаче върна статуквото в 52-арата минута, оставяйки всичко по-интересно за реванша.