Брага победи Хофенхайм с 3:1 и си осигури място на 1/16 финалите в Лига Европа. Португалците вкараха гол от съблекалнята, защитаваха се цял мач и допуснаха изравняване 20 минути преди края. Те успяха да се възползват от рехавата защита на гостите обезкървена от треньора им Нагелсман със смени и вкараха две попадения в края.

НА ЖИВО Брага - Хофенхайм 3:1

Брага - Хофенхайм 3:1

Голово равенство е най-вероятната развръзка

Мачът започна многообещаващо. Домакините откриха резултата още в 44-та секунда като капитанът Гояно стреля остро по земя от линията на наказателното поле. Топката се отклони към него след слизане до аутлинията отляво на Жоао Карлош.

Попадението предопредели играта през цялото първо полувреме. Домакините се наредиха отзад, а гостите разиграваха дълго и центрираха предимно отдясно. Така и не се достигна до голово положение до почивката.

През второто полувреме младият наставник на гостите Нагелсман вкара Гнабри и Ут и извади дефанзивни футболисти. Той оголи защитата си, но заложи на тотален натиск.

Положенията пред вратата на Брага започнаха да се появяват, но германците направиха няколко пропуска. В 71-та минута те успяха все пак да изравнят. Марк Ут засече топката след центриране от фаул отляво.

Снимка 312649

Източник: Facebook

Очакванията, че Хофенхайм може да спечели мача не се оправдаха. Португалците умно се възползваха от рехавата германска защита и с два гола на Франсерджио решиха срещата. Нападателят първо засече топката пред вратата след подаване отдясно. Контрата на домакините беше с голямо числено превъзходство.

Дълбоко в добавеното време Франсерджио видя, че вратата е празна и вкара за 3:1 от 40 метра.

Така Брага оглави класирането в група "C" с 10 точки. Португалците могат да паднат най-много до второ място. Условието е победа на Лудогорец в Хофенхайм и Брага да не спечели в Истанбул.

Хофенхайм има да изиграе един тренировъчен мач у дома с Лудогорец. Германците при победа могат да отстранят българския шампион. За това е необходимо и Истанбул да победи Брага.