Слован (Братислава) победи драматично Бешикташ с 4:2 в мач от група "К" на Лига Европа. Почти до края на срещата резултатът беше 2:2, но два гола в добавеното време донесоха трите точки на словаците.

В 14-ата минута Спорар откри за Слован (Братислава). В 28-ата минута Кампс събори Адем Ляич в наказателното поле и съдията посочи бялата точка. Ляич застана зад топката и не остави шанс на вратаря на словаците.

В края на първото полувреме българският национал Васил Божиков си вкара автогол. Н`куду се откъсна от бранител на Слован и центрира отдясно, а Божиков насочи топката към собствената си врата без да остави шанс на вратаря.

В 58-ата минута отново Спорар бе точен за словаците, за да възстанови равенството 2:2. Той получи подаване от дълбочина, напредна и с хубав удар прехвърли вратаря на Бешикташ.

17-годишен носи победата на Манчестър Юнайтед над Астана

Мейсън Грийнууд стана най-младият голмайстор на Юнайтед в евротурнирите

Тимът на Васил Божиков все пак успя да измъкне победата с два гола в добавеното време. В 93-ата минута Марин Лубичич бе точев за 3:2, а минута след това подаде на Моха за крайното 4:2.

В другия мач от групата Брага победи Уулвс с 1:0 като гост.