Турнир: Лига Европа Стадион: Зрители: 10843

Ботев и Маритимо не успяха да се победят в мач от турнира Лига Европа

Амбициран Ботев не намери пролука в португалския бетон

Нулево реми на "Лазур", всичко ще се решава в Португалия

89′

В последната възможна секунда, двата тима се хванаха за гушите, след като Рикардо Валенте удари с коляно в главата Иван Чворович. Всичко обаче се размина само с жълти картони за двамата капитани.

89′

Жълт картон за капитана на Ботев - Лъчезар Балтанов.

89′

Жълт картон и за капитана на Маритимо - Маурисио Антонио.

85′

Последна смяна за Маритимо в този мач.

83′

Седем минути преди края на срещата, домакините бяха неприятно сюрпризирани от новината, че Тодор Неделев е контузен и трябва да бъде заменен принудително. Така на негово място се появи привлеченият от Пирин - Тони Тасев.

80′

Още една рокада в тима на Маритимо. Ебер Беса отстъпва мястото си на Жеан Клебер.

78′

Появилият се като резерва Едгар Коща пожела дузпа за своя тим в 77-ата минута. Крилото падна в полето на Ботев след контакт с Минев, но така брожението му така и не беше уважено от главния съдия. За сметка на това, халфът бе жестоко напсуван от Данчо и Виктор Генев.

77′

Николай Киров с офанзивна смяна. Напуска Меледже, а на негово място влиза Серкан.

72′

Първа смяна и за Маритимо. Едгар Коща заменя Пикети.

71′

НЕДЕЛЕВ! В 71-ата минута Тодор Неделев опита своя специалитет - изстрел от пряк свободен удар. Въпреки нетипичната позиция, звездата на Ботев отправи много тежък шут, който летеше към горния десен ъгъл на Шарлес. Вратарят на Маритимо обаче внимаваше и изби в корнер.

67′

Жълт картон и за Жоао Гамбоа.

65′

Първа промяна в лагера на Ботев. В игра за "канарите" се появява Фелипе Бризола. Напуска Крум Стоянов.

65′

БЕСА! Неразбирателството между Димов и Меледже пак доведе до главоболия за домакините в 65-ата минута. Тандемът допусна Ебер Беса да шутира много опасно от границата на наказателното поле и само фантастичното спасяване на Чворович лиши португалците от безценен гол на чужд терен.

53′

НЕДЕЛЕВ!! Атаките на Ботев ставаха все по-опасни и доказателството за това бе головото положение в 53-ата минута. Страхотна триходова комбинация между Балтанов - Виана - Неделев, завърши с удар на последния от границата на наказателното поле. Той обаче попадна в обсега на вратаря Шарлес Да Силва.

48′

ВИАНА!!! Трябваше да се стигне до началото на втората част, за да се стигне до нещо по-опасно пред вратата на Маритимо. Омар Косоко традиционно задмина двама играчи на съперника, след което елегантно центрира за Виана. Фернандо надскочи своите пазачи и отправи удар с глава, който облиза външната част на португалската мрежа!

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

44′

БЕБЕТО! След скучни минути в Бургас, през които тактическото надлъгване между двата тима така и не завършваше с победител, гостите получиха право да изпълнят пряк свободен удар. Зад топката застана футболистът с гръмкото име Бебето, който обаче се оказа далеч от класата на своя именит адаш и прати коженото кълбо на безопасна дистанция от мрежата на Чворович.

44′

Жълтият цвят на картона видя и бразилският играч на Маритимо - Ебер Бесса.

43′

Рикардо Пиньо "изработи" официално предупреждение и за Омар Косоко.

40′

Първи жълт картон в мача. Той е за Пламен Димов, който направи тактическо нарушение срещу Родриго Пиньо.

33′

Феновете на Ботев издигнаха транспарант, на който пише: "Европейската мечта, щеше да е много по-красива у дома!". Бултрасите все още се надяват, че някой ден ще се завърнат на занемарения стадион "Христо Ботев".

26′

НЕДЕЛЕВ! За първи път от началото на двубоя, Тодор Неделев получи достатъчно свобода за изстрел и отправи мощна бомба в 26-ата минута. За съжаление на хилядите бултраси, опасният му шут профуча над горната греда на Маритимо.

24′

ШАНС ЗА БОТЕВ! Крум Стоянов отправи прострелно центриране, успоредно на португалската врата, от типа "На ти Кьорчо, очи", но бързата топка не можа да бъде засечена от Фернандо Виана.

22′

Обръчът около вратата на Маритимо се затягаше и поредната добра възможност за Ботев се откри в 20-ата минута. Цветомир Панов се оказа в непосредствена близост до стража на съперника Шарлес, но опитът му да върне към непокрития Балтанов бе пресечен от защитник на португалците.

16′

КОСОКО СЕ ПОДХЛЪЗНА В РЕШИТЕЛНИЯ МОМЕНТ! Четвърт час след началото на мача, определено можеше да се каже, че най-дейният в редиците на домакините беше Омар Косоко. Бенинецът получи отличен извеждащ пас от Меледже и спря топката чрез дългите си крака. В решителния момент обаче, бившият играч на ЦСКА се подхлъзна и не съумя да отправи изстрел.

13′

Спокойни минути в Бургас, през които играта е главно в центъра на терена. Изобилстват грешните подавания и твърдите единоборства.

4′

ПИНЬО, КАКЪВ КЪСМЕТ ЗА БОТЕВ! Европейската битка на "Лазур" започна с наглед спокойно темпо. Разучавайки качествата на своя опонент, Ботев сякаш настъпваше в предни позиции. Сякаш от нищото обаче се стигна до 4-ата минута, когато само късметът спаси "канарите" от това да инкасират попадение. Меледже и Пламен Димов не се разбраха кой да пази Родриго Пиньо и така нападателят с №9 се озова на стрелкова позиция. За радост, диагоналният му удар премина на сантиметри от далечната греда на Чворович.

3′

Бившият играч на Маритимо - Илиан Илиев сподели спомените си от своя престой в португалския клуб, а също така и очакванията си от днешния мач.

2′

Поради географското си разположение, островитяните са притегателен център за множество бразилски състезатели, като към днешна дата тяхната бройка наброява цели 11 души.

2′

Най-големият успех на "зелено-червените" в Европа датира от сезон 2012/13, когато португалците достигат до груповата фаза е ЛЕ, бидейки в компания с Бордо, Нюкасъл и Брюж.

2′

Бургаският стадион "Лазур" се превърна във втори дом за Ботев, като "канарите" не познават загуба в европейските си мачове. До днешната среща пловдивачи имат шест победи и едно равенство.

2′

Преди четири години пловдивчани отпаднаха в същата фаза на надпреварата след две равенства - 1:1 и 0:0 с германския Щутгарт. Две години по-късно те отново не стигнаха до плейофа за групите след 2:1 и 0:2 с австрийския втородивизионен Санкт Пьолтен.

1′

24. Лазар Марин 25. Жилдо

Отборите на Ботев (Пд) и Маритимо се изправят един срещу друг в първи мач от третия квалификационен кръг на Лига Европа. "Канарите" останаха единственият български представител в надпреварата, а убедителното им представяне вдъхва поводи за сериозен оптимизъм.

"Жълто-черните" отново домакинстват на бургаския стадион "Лазур", който до този момент се оказа непревземаема крепост за Партизани (Албания) и Бейтар (Израел). Пловдивчани имат подкрепата на близо 11 000 свои привърженици, които ще подкрепят от първата до последната минута Тошко Неделев и компания.

Маритимо - отборът, дал началото на звездната кариера на Пепе!

Знакова фигура на португалския тим е и старши треньорът на Верея - Илиан Илиев

Като цяло, Маритимо е една енигма. Португалците са отбор, който се издържа единствено с продажба на свои играчи. Поради този факт, през лятото о-в Мадейра напуснаха цели 12 играчи, а вместо тях бе привлечена същата бройка.

Маритимо не го може навън

Съперникът на Ботев едва с 4 победи като гост в евротурнирите

Битката между Ботев и Маритимо ще бъде следена с интерес и в далечен Мозамбик, тъй като двама от най-популярните им играчи - Зинадин Жуниор и Жилдо ще бъдат част от европейската битка. Любопитна е наличието на иранския вратар Амир Абедзадех и турския халф Ердем Шен.

Фернандо Виана: Маритимо не е фаворит срещу Ботев

Фернандо Виана: Маритимо е една от силите в португалския футбол

"Нашите фенове ще ни подкрепят горещо"

Ситуацията около състава на Ботев е повече от ясна. Хората на Ники Киров са освободени от най-тежкото бреме - очакванията. Амбициите за отстраняване на съперника са големи, а пловдивчани сякаш разполагат и с необходимите изпълнители за тази цел.

На терена тази вече излизат същите играчи, които преди седмица направиха на пух и прах Бейтар. След дадената им почивка срещу Славия, на терена се завръщат опитните Йордан Минев и Иван Чворович. Фелипе Бризола пък сяда на резервната скамейка за сметка на сънародника си Виана, който ще образува нападателен триъгълник заедно с Тошко Неделев и искания от куп чуждестранни клубове Омар Косоко.

анкета

ТОПСПОРТ Ви пита: Как ще завърши първият сблъсък между Ботев и Маритимо?

Виж резултати

Победа за Ботев! "Канарите" отново ще ни зарадват с впечатляващ европейски триумф. 73.5%

Равенство. Двубоят на "Лазур" ще завърши без победител. Всичко ще се реши след седмица в реванша. 14.7%

Загуба. Маритимо ще докаже, че е отбор от много висока класа и ще се поздрави с победата. 7.4%

Не ме интересува. 4.4%

Ботев (Пловдив) - дързост и красота!

Звучи високопарно, но "канарите" са скрит фаворит за титлата

Главен съдия на срещата е Боян Панджич от Швеция, с помощници Йоаким Амри Нилсон и Магнус Сьоблом. Четвърти рефер е Мохамед Ал Факим, който преди 14 дни ръководи първия сблъсък между Хайдук и Левски.