Бенфика се класира на мечтания финал за Лига Европа! Това се случи след като португалците успяха да удържат набезите на Ювентус и стигнаха до 0:0 на „Ювентус Арена". В първата среща „орлите" победиха с 2:1 и по този начин имаха крехък аванс за реванша.

Днешният мач в Италия бе доста интересен и изпълнен с много емоционални моменти. Домакините указаха голям натиск, особено в последните минути на двубоя.

Бенфика игра с човек по-малко от 67-ата минута, когато Перес бе изгонен, а малко по-късно Маркович също получи червен картон, но той беше вече заменен, седнал на резервната скамейка. Юве също завърши мача с намален състав след като Вучинич бе изгонен.

Срещата започна с лек натиск на Бенфика. Домакините обаче бързо укротиха „орлите" и след 10-ата минута взеха инициативата.

В 25-ата минута Карлос Тевес бе много близо до попадение след като от около точката на дузпата стреля, но ударът му мина над гредата. В самия край на полувремето Артуро Видал стреля с глава параболично, но топката мина на сантиметри от дясната греда.

В добавеното време на полувремето Асамоа центрира към Видал, който засече с глава, кълбото рикошира в земята и застрашително влизаше в горния десен ъгъл, но Луизао от самата голлиния изби с глава в корнер.

Второто полувреме започна двуостро. „Орлите" имаха шанс за гол в 50-ата минута, когато Ежакел Родриго остана непокрит в наказателното поле, стреля опасно, но изстрелът му мина над гредата.

Пет минути по-късно отново Родриго изскочи сам срещу Буфон, но стражът се намеси и улови преди той да стреля.

В 67-ата минута Бенфика остана с човек по-малко след като Енцо Перес си изработи два жълти картона в рамките на шест минути. Домакините наложиха мощен натиск, но така и не успяваха да стигнат до гол. Тевес бе близо до заветната цел, но пропусна добра възможност от близо 22 метра. Нападателят стреля покрай Луизао, но Облак бе на мястото си и улови.

В 81-ата минута Асамоа центрира на задна греда, Погба акробатично свали и Освалдо от въздуха вкара гол, но той бе отменен заради засада на французина.

Седем минути по-късно напрежението взе връх след като играчите на двата тима се сбиха, заради което Вучинич и тъкмо излезлият Маркович получиха червени картони. Вучинич и тъкмо излезлият Маркович получиха червени картони.

В последната минута при опит за задна ножица на Погба, при падането удари с бутоните Гарай, който бе изваден на носилка и не успя да продължи мача, оставяйки тима си с 9 души.

До края на мача Юве опита и невъзможното, за да стигне до попадение, но това така и не се случи.

Бенфика ще спори със Севиля на финала на 14 май на „Ювентус Арена".

ЮВЕНТУС- БЕНФИКА 0:0

Ювентус: Буфон, Киелини, Касерес, Бонучи (Джовинко-73), Пирло, Погба, Асамоа, Видал (Маркизио-78), Лихтщайнер, Тевес, Йоренте (Освалдо-78)

Бенфика: Облак, Луизао, Перейра, Сикейра, Гарай, Аморим, Гайтан (Салвио-76), Перес, Лима, Родриго (Алмейда-69), Маркович (Сюлеймани-76)