АЗ Алкмаар стана последният отбор, който си осигури място в групите на Лига Европа. Както е известно, снощният мач между холандския тим и гръцкия Атромитос бе прекратен в 60-ата минута заради пожар на стадиона при резултат 1:0 за гостите от Балканите.

Днес останалият половин час бе доигран, като Атромитос успя да вкара още един гол, но успехът с 2:0 не се оказа достатъчен. В първия мач преди седмица АЗ спечели като гост с 3:1 и продължава напред с повече голове на чужд терен.

Иначе играните днес 30 минути бяха инфарктни. В 74-ата мин Танасис Карагунис се възползва от грешка в отбраната на холандците и вкара за 0:2. От тук до края АЗ, които бяха и с човек по-малко се наложи да треперят. В 80-ата мин. и късметът застана на тяхна страна, след като удар на Иглесиас облиза гредата.

В крайна сметка алкмаарци оцеляха и ще могат да изгледат започващия в 14:00 часа жребий направо в съблекалните на стадиона.