Турнир: Лига Европа Стадион: Зрители:
90′

КРАЙ НА МАЧА! РОМА ПОБЕДИ С 2:1 АЯКС!

87′

ГОЛ ЗА РОМА! "Вълците" изпълниха корнер, Клаасен опита да избие, но само я отклони към Ибанез, който се извиси и засече с глава за 1:2! Пълен обрат за гостите!

84′

Тадич чакаше центриране в наказателното поле, но Пау Лопес спечели битката за топката и сърбинът не успя да стреля.

77′

Джеко отстъпи мястото си на Майорал.

77′

Верету излезе, заменен от Вилар.

74′

Антони овладя подаване, но ударът му бе спасен от Лопес.

64′

Брайън Броби влезе на мястото на Давид Нереш.

57′

ГОЛ ЗА РОМА! Пелегрини изпълни от свободен удар, младият вратар на Аякс - Схерпен изпусна топката и тя влезе в мрежата му за 1:1!

52′

Душан Тадич изпълни, но стражът на Рома изби!

51′

Дузпа за Аякс след като Тадич бе повален от Ибанез.

46′

НАЧАЛО НА ВТОРАТА ЧАСТ!

46′

ВИЖТЕ ТУК КАК СА СЕ ПРОМЕНИЛИ КОЕФИЦИЕНТИТЕ СЛЕД ПЪРВИТЕ 45 МИНУТИ!

45′

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ!

39′

ГОЛ ЗА АЯКС! Защитата на Рома се пропука. Диавара даде възможност на Душан Тадич да подаде умело на Клаасен, който насочи отблизо и открие резултата!

32′

Защтата на Рома изпусна Тадич, който се освободи и стреля вдясно, но топката излезе в аут.

29′

Спинацола се контузи и не може да продължи мача. Неговият заместник е 18-годишният Калафиори.

23′

Слаб удар на Джеко, който нямаше как да затруъдни вратаря на домакините.

17′

Кристанте пробва далечен шут към долния десен ъгъл, но Схерпен бе на мястото си и отрази удара.

10′

Добър шанс пред Един Джеко. Босненецът получи подаване на границата на наказателното поле и стреля, но топката мина на сантиметри встрани от вратата.

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТЪТ В МАЧА!

1′

Тейлър

Aякс приема Рома в четвъртфинален мач от Лига Европа. Срещата на "Йохан Кройф Арена" започва в 22:00 часа.

След като отбеляза най-малко два гола във всичките си мачове в турнира този сезон, "вълците" ще бъдат в преследване на попадение като гост.

Двата отбора играят атакуващ футбол, което е отлична новина за зрителите. Преди мача двамата треньори се изказаха премерено.

"Рома искат да печелят мачове, като всеки отбор, но също така искат да го направят по определен начин с много атрактивна игра. Очаквам много хубав мач, но разбира се никога не се знае с италианските тимове. Трябва да сме подготвени", заяви наставникът на Аякс Ерик Тен Хаг.

Подготвя се масова чистка в Рома

Част от футболистите са в остър конфликт с Пауло Фонесека

"Аякс е много силен отбор: сред най-добрите в Лига Европа. Те имат добър европейски проект и ни очаква много труден мач. Те са от най-утвърдените футболни школи в Европа, но имаме своите шансове. Сега трябва да ги проучим добре. Мисля, че ще бъде близка игра", сподели треньорът на Рома Пауло Фонсека.