Миналогодишният полуфиналист в Шампионска лига Аякс отпадна от втория по сила турнир на Стария континент - Лига Европа. Нидерландският шамион победи с 2:1 Хетафе у дома, но това не бе достатъчно, тъй като преди седмица допусна загуба като гост с 0:2.

Хетафе откри още в 5-ата минута, когато Хайме Мата пое топката в наказателното поле, излъга защитник на нидерланците и вкара така важния гол за гостите.

Манчестър Юнайтед разби Брюж с 5:0

Манчестър Юнайтед писа 5 на Брюж

Новите попълнения Бруно Фернандеш и Одион Игало с голове

5 минути по-късно обаче Аякс възстанови равенството. Ван ден Беек успя да се измъкне в наказателното поле на Хетафе и да подаде към Перейра, който вкара за 1:1.

В 64-ата минута Аякс направи пълен обрат. След центриране от фаул, Матиас Оливера от Хетафе отклони с глава в собствената си врата.

До края на мача Хетафе успя да улучи гредата, както и да отбележи гол, който обаче бе отменен заради засада.

В същото време, Копенхаген се класира напред в турнира, побеждавайки Селтик като гост с 3:1. Всички попадения паднаха през второто полувреме, а преди седмица двубоят между двата тима завърши 1:1