Уулвърхямптън Уондърърс разгроми Бешкташ с 4:0 в последния си мач от група "К" на Лига Европа, но това се оказа недостатъчно за първото място в група "К". В другия мач португалският Спортинг Брага победи Слован в Братислава с 4:2 и ще бъде в първата урна за жребия.

Всички резултати от шестия кръг на Лига Европа

Ще станат известни всички 1/6-финалисти, които продължават през февруари

Преди последните срещи и Уулвърхямптън и Брага си бяха осигурили място в следващата фаза. Автогол на българския национал Васил Божиков се оказа решаващ за оформяне на крайното класиране. Той заби топката във врата на Слован за 2:3 в 75-ата минута, като неговите съотборници бяха повели на два пъти. Шпорар вкара за 1:0 в 42-ата минута, но Фонте изравни минута преди почивката.

В 70-ата минута Моха изведе словашите напред. Преднината им отново продължи само 2 минути и Тринкао изравни. Последва автоголът на Божиков. Португалците вкараха и четвърти гол в добавеното време.

Диого Жота беше героят за Уулвърхямптън. Португалецът влезе като смяна в 56-ата минута и след това направи хеттрик в 58-ата, 63-ата и 69-ата минута. Освен него се разписа и Леандер Дендонкер в 67-ата минута. Играчите на Уулвърхямптън вкараха всичките си попадения само за 9 минути, което е малко по-бързо от постижението на Манчестър Юнайтед срещу АЗ Алкмаар.