Отборът на Атлетико (Мадрид) загуби с 0:1 тазвечершното си гостуване на Спортинг (Лисабон) във втория четвъртфинален сблъсък в Лига Европа. Въпреки това, с общ резултат 2:1, "дюшекчиите" се класираха на полуфинал в турнира.

Единственото попадение в срещата бе дело на Фреди Монтеро.

Спортинг (Лисабон) - Атлетико (Мадрид), 0:1

"Дюшекчиите" се класираха на полуфинал в Лига Европа с общ резултат 2:1

Дълга 47-минутна почивка получи Руи Патрисио през първото полувреме, след като футболистите на "дюшекчиите" дори не се приближиха на опасно разстояние от вратата на домакините. "Лъвовете" също не бяха много активни пред гола, но все пак успяха да достигнат до попадение.

В 11-ата минута, Ян Облак блесна с невероятно спасяване. Коатес отправи много коварен изстрел с глава от границата на наказателното поле, но стражът на Атлетико бе заключил своята врата и изби топката точно преди тя да влети в мрежата.

В 28-ата минута, след изпълнение на корнер, Облак увисна под топката, а защитниците пред него дори не помръднаха. Монтеро се възползва от грешката на бранителите и успя да засече отблизо, поразявайки вратата на "дюшекчиите" за 1:0.

През първата част и на двамата треньори се наложи да направят по една принудителна смяна. За Спортинг Матийо беше футболистът, който трябваше да напусне терена, след като получи контузия, докато за Атлетико участието си в мача още на полувремето приключи Лукаш, който получи травма на главата през първите 45 минути.

Атлетико (Мадрид) победи Спортинг (Лисабон) с 2:0

Атлетико със сериозна заявка за полуфинал, Спортинг загуби звездата си за "Алваладе"

2:0 за испанския гранд в първия мач

Второто полувреме не започна по най-добрия начин за гостите от Мадрид. Чоло Симеоне трябваше да се прости с още един от основните си играчи, след като Диего Коща изпита болки и напусна терена още в самото начало. За щастие на "дюшекчиите", на негово място се появи Фернандо Торес, който внесе известна доза свежест в тима, която до този момент определено липсваше.

Именно Ел Ниньо бе най-дейният играч на терена за Атлети, като двамата с Гризман си партнираха доста добре в предни позиции. Въпреки това, мадридчани така и не успяха да достигнат до попадение в тази среща.

Добрата новина за тях е, че взеха комфортен аванс с 2:0 още в първия четвъртфинален двубой, игран на "Уанда Метрополитано", и днешната загуба с 0:1 не повлия по никакъв начин и "дюшекчиите" се класираха на полуфинал в Лига Европа.