Отборът на Астана направи огромна крачка към поредно участие в групите на Лига Европа. Грандът на Казахстан разби с 3:0 БАТЕ (Борисов) в първи мач от плейофната фаза на надпреварата.

Двубоят в Нур-Султан протече изцяло под диктовката на домакините. Резултатът беше открит още в 23-ата минута, когато Томасов се разписа след асистенция на Сигурйонсон.

Малко преди почивката, селекцията на Роман Григорчук сякаш реши всичко, след като Логвиненко реализира второ попадение.

Точка на спора пък сложи изигралият страхотен двубой Сигурйонсон, който оформи класиката след точно изпълнена дузпа.

Само три загуби за Лудогорец срещу съперници от Балканите в европейските турнири