Отборът на Астана не успя да запише първата си победа в груповата фаза на Лига Европа.

Тимът регистрира нулево равенство като домакин на швейцарския Йънг Бойс.

Медиите в Казахстан бяха натоварили с доста високи очаквания Мъри и компания и пишеха за задължителен успех, който обаче не бе постигнат.

Снимка 255568

Срещата се игра на "Астана Арена" в Казахстан, като гостите могат да съжаляват повече за загубените две точки в борбата.

Най-интересното се случи малко преди почивката, когато сръбският нападател на отбора на Станимир Стоилов - Джордже Деспотович направи задна ножица във вратарското поле на швейцарците, но топката се отби в гредата.

Двата отбора бяха предпазливо настроени и видимо не искаха да загубят двубоя, но нямаха намерение да направят достатъчно усилия, за да опитат да го спечелят.

Все пак в края звездите в двата състава се разтичаха, в стремежа си поне в последните минути да опитат да стигнат до трите точки, но така и не го направиха.

И двата тима загубиха на старта и продължават в кампанията без победа.

Снимка 255569

В първия мач от групите Астана отстъпи като гост от АПОЕЛ (Никозия) с 1:2 и така с една точка дели трето-четвърто място, преди мача между кипърците и Олимпиакос в Пирея по-късно днес.