Астана на Станимир Стоилов стигна до забележителен обрат над Апоел (Никозия) на Живко Миланов, след който казахстанците триумфираха с 2:1 в мач от група "B" на Лига Европа. Дори след този успех обаче, шансовете на формацията на Мъри да продължи и напролет в турнира са илюзорни.

Играчите на Астана продължиха традицията да не губят на собствен стадион в евротурнирите, а серията започна от миналия рейд в Европа, когато отборът влезе в групите на Шампионска лига.

Срещата предложи любопитни моменти и пред двете врати, като в началния половин час гостите от Кипър, които спечелиха първия мач със същия резултат пак след обрат 2:1, бяха по-активният отбор.

Този факт даде резултат в 31-та минута, когато Гиоргиус Ефрем се разписа по изключително красив начин, пращайки топката със силен диагонален удар под горната греда за 1:0!

Две минути по-късно обаче гостите останаха с човек по-малко, след като Астиз бе изгонен с директен червен картон заради нарушение срещу Кабананга, излизащ очи в очи с вратаря.

Астана натисна газта, което даде резултат през второто полувреме. След няколко опасни атаки и пропуски пред вратата на Ватерман, последният изпусна топката при едно центриране от ъглов удар, а Аничич бе най-съобразителен във вратарското поле и промуши кълбото в мрежата - 1:1!

Победното попадение за Астана дойде в 84-та минута, когато Деспотович при един от многото си опити, се възползва от центриране отляво и вкара за крайното 2:1!

Апоел вече е в следващата фаза с актив от 9 точки, следван от Олимпиакос със 7 и мач по-малко. Зад тях са Астана и Йънг Бойс, съответно с по 5 и 4 точки.

За да може Астана и Станимир Стоилов да се класират напред в турнира, е нужно Олимпиакос да загуби оставащите си два мача до края на надпреварата - срещу Йънг Бойс тази вечер, и Апоел, а в същото време трябва да спечелят гостуването си на швейцарците.

Астана - Апоел (Никозия) 2:1