Отборът на Арсенал отново беше на прага на прочувка, след като "артилеристите" паднаха с 1:2 насред "Емиратс" от шведския хит в Лига Европа през този сезон - Йостерсунд.

Непретенциозните скандинавци бяха загубили с 0:3 у дома в първата среща, но започнаха доста нахакано двубоя в Лондон. Те дръпнаха с 2:0 след по-малко от половин час игра?

Калъм Чембърс си вкара автогол в 22-ата минута, а веднага след като домакините биха центъра шведите удвоиха аванса си след попадение на Кен Сема!

До края на полувремето нов гол не падна и така двата отбора се оттеглиха на почивка.

През втората част все пак Сеад Колашинац бързо успокои феновете на "артилеристите" с гол в 47-ата минута, който се оказа и последен в мача и така Арсенал, макар че се издъни, продължи напред в надпреварата.