Отборът на Арсенал се класира на полуфиналите в Лига Европа, след като тази вечер отново записа победа над Наполи, но този път с минималното 1:0. В първия сблъсък, "артилеристите" се поздравиха с успех 2:0 и така с общ резултат 3:0 продължават смело похода си към финала.

Единственото попадение бе дело на Александър Лаказет, който се разписа в 36-ата минута.

Наполи - Арсенал, 0:1 (Развой на срещата по минути)

"Топчиите" се класираха на полуфиналите в Лига Европа

Първото полувреме премина почти изцяло под диктовката на гостите от Лондон. Още в третата минута, Гранит Джака центрира опасно към наказателното поле от свободен удар, но защитата на неаполитанците реагира мигновено и изчисти топката. Малко след това, отново Джака центрира от корнер към наказателното поле, но Алекс Мерет излезе и улови топката преди някой от "топчиите" да е играл с нея.

В 17-ата минута, Кайехон получи много хубав извеждащ пас от Кулибали и веднага стреля от много близко разстояние, но Петър Чех вече беше скъсил ъгъла и изби топката с крак.

Снимка 419004

Източник: БГНЕС

В 24-ата минута, попадение на Аркадиуш Милик не беше признато заради засада. Четири минути по-късно, отново Милик беше в центъра на събитията. Той си освободи нужното пространство, за да може да засече центриране на Желински в наказателното поле. Ударът му с глава обаче изпрати топката покрай вратата.

В 36-ата, "артилеристите" откриха резултата. Александър Лаказет се разписа директно след изпълнение на пряк свободен удар. Топката беше поставена на границата на наказателното поле, а французинът шутира много мощно. Вратарят дори не помръдна, а само изгледа как кълбото профучава покрай него - 1:0.

Малко преди края на първите 45 минути, Гулам комбинира с Кайехон дълбоко в пеналта, но той не успя да нацели добре топката и стреля с глава над напречната греда. Така двата отбора се оттеглиха на почивка без нова промяна на резултата.

Снимка 419005

След подновяването на играта, "топчиите" продължиха да притесняват своя съперник. Обамеянг достигна до подаването, насочено към него, и веднага опита да преодолее вратаря, но Алекс Мерет бе на позиция и изби топката в корнер. След неговото изпълнение, не се стигна до нова опасност пред стража на "небесносините". Малко след това, след изпълнение на корнер, топката достигна до Обамеянг, който стреля от много малък ъгъл, но доста слабо. Така ударът му не се оказа никак труден за вратаря и той изби кълбото.

В 67-ата минута, Гулам изпрати центриране към наказателното поле след изпълнение на корнер, където Кайехон успя да засече топката, но кълбото профуча над напречната греда и излезе в аут.

Снимка 419002

В 80-ата минута, Начо Монреал можеше да си отбележи много нещастен автогол, след като получи топката от свой съотборник и опита да я върне към Петър Чех от много близко разстояние. Получи се обаче удар стил "приятелски огън" и само добрата намеса на вратаря предотврати неприятните последствия.

До края на срещата, тя просто се доиграваше и не последваха никакви по-интересни ситуации пред една от двете врати. Така Арсенал ще се изправи срещу Валенсия на полуфиналите в Лига Европа, докато Челси ще играе с Айнтрахт (Франкфурт).