Отборите на Арсенал и Спортинг (Лисабон) завършиха 0:0 в един от най-интересните мачове от програмата на Лига Европа. Ремито помогна на "топчиите" да подсигурят мястото си във фазата на директните елиминации, докато португалците ще трябва да се потрудят още малко, за да отвеят конкуренцията на Ворскла Полтава и Карабах.

Реми между Бетис и Милан, което завърза още повече ситуацията в група "F"

По същото време Олимпиакос разби Дюделанж с 5:1

Всичко по-интересно в двубоя се случи след почивката. В 46-ата минута Пиер-Емерик Обамеянг получи брилянтен пас в наказателното поле на съперника, но прати топката близо до дясната греда.

Габонецът продължи с неточностите и по-късно, когато негов удар от воле също не намери целта.

Снимка 388332

Източник: EPA/БГНЕС

В 81-ата минута Хенрих Мхитарян също се провали в опитите си да отбележи, след като трябваше да шутира далеч по-майсторски, а не да превръща в герой португалския вратар Ренан Рибейро.

Спортинг завърши срещата с човек по-малко, след като в 87-ата минута Жереми Матийо получи директен червен картон заради брутален фаул в краката на съперник.

В следващия кръг Арсенал има визита до Украйна, където ще играе с Ворскла. Спортинг пък гостува на Карабах, където се подвизава българският национал Симеон Славчев.