Арсенал отпадна от Лига Европа по изключително драматичен начин. Отборът на Микел Артета загуби от Олимпиакос с 1:2 на "Емирейтс" след продължения. Две от попаденията паднаха през второто продължение, а Обамеянг изпусна да вкара в 122-ата минута, за да спаси "артилеристите"

Александър Лаказет откри за "артилеристите" в 39-ата минута, но голът му бе отменен заради засада.

Втората част започна по страхотен начин за Олимпиакос. Те откриха резултата още в 53-ата минута, след като Сисе засече центриране от корнер.

4 минути по-късно Цимикас пропиля страхотна възможност да направи резултатът 0:2. Той отправи топката към горния десен ъгъл, но Бернд Лено направи зашеметяващо спасяване и остави Арсенал с пасив от 1 гол.

Никола Пепе получи шанс да изравни резултата, но Жозе Са направи страхотно спасяване, спирайки удара му.

Аякс победи Хетафе с 2:1, но отпадна от Лига Европа

Аякс победи, но отпадна

Ранен гол на испанците успя да измъкне тима в Нидерландия

Стигна се до продължения, където Арсенал успя да изравни резултата. Пиер-Емерик Обамеянг вкара невероятен гол със странична ножица в 113-ата минута, пращайки феновете на "топчиите" в екстаз. Олимпиакос обаче не се предаде и Ел Араби смълча "Емирейтс" в последната минута, след като успя да засече центриране на Масурас. Драмата бе пълна в добавеното време на продължението, когато след рикошет топката попадна отново в Обамеянг, който на няколко метра от вратата не успя да уцели вратата и пропусна златната възможност да стане герой за Арсенал.

Манчестър Юнайтед разби Брюж с 5:0

Манчестър Юнайтед писа 5 на Брюж

Новите попълнения Бруно Фернандеш и Одион Игало с голове

В друг двубой от ЛЕ, украинският Шахтьор (Донецк) стигна до 1/8-финалите на турнира, след като отстрани португалския Бенфика.

След 2:1 в първия мач в Харков, тази вечер Шахтьор стигна до 3:3 в емоционален мач в Лисабон и продължава напред. Украинците изоставаха с 1:3, но успяха да се върнат в мача и чакат жребия за следващата фаза.