Tотнъм записа първа загуба от юли, след като отстъпи с 0:1 при гостуването си на белгийския Антверп. Срешата беше от втория кръг на груповата фаза на "Лига Европа".

Попадението падна след грешка на Бен Дейвис, който игра своя мач №200 за "шпорите" Дейвис загуби наивно топката от Дюмерчи Мбокани, чийто пас даде възможност на Лиор Рефаелов да преодолее Юго Льорис.

Тотнъм игра без вдъхновение преди почивката. Жозе Моуриньо направи четири промени на почивката. Мбокани направи невероятен пропуск отблизо за 2:0.

Хари Кейн влезе да спасява мача. Но най-доброто положение беше за Симен Юклерод, изведен сам срещу Льорис. В крайна сметка Тотнъм така и не можа да вкара гол за първи път през този сезон.

Така в група "J" Антверп е начело с 6 точки. Тотнъм и ЛАСК са с по 3 точки. Англичаните имат два мача с българския шампион Лудогорец, който няма точка след загубата си в Линц с 3:4.