Лудогорец загуби гостуването си на Антверп в мач от Група "J" на Лига Европа. Двубоят в Белгия завърши при резултат 3:1.

Точни за победителите бяха Онгла, Де Лает и Бенсон. За българския тим ефектно попадение реализира националът Кирил Десподов.

Българският тим все още не успява да запише първа победа, като до момента заема последното място в групата с 0 точки. Антверп пък е с 12 точки и продължава във фазата на директните елиминации.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Антверп - Лудогорец, на живо

Антверп - Лудогорец 3:1, гол на Бенсон, Григоре изгонен

Домакините възстановиха преднината си

Първото полувреме по никакъв начин не показа, че българският отбор заслужава първата си точка в груповата фаза на турнира през този сезон.

Домакините демонстрираха надмощие и самочувствие от първата до последната минута, като Владо Стоянов бе подложен на истинска канонада от изстрели, показа уменията си в няколко случая, но очевидно изпитваше затруднения, предвид всички грешки, които допускаха футболистите пред него.

При първата такава, след едва 3 минути игра, Геркенс можеше да открие, но само липсата на късмет не му позволи да направи това.

Снимка 508150

Източник: Официален сайт на Лудогорец

Последваха опити и на Мийоши и Онгла, които обаче бяха спасени от Стоянов или пък преминаваха покрай вратата му.

Лудогорец опита бърза контра, с пас на Кешеру към Чибота, който обаче беше прекалено силен и не се стигна до нищо значително. Лудогорец изпълни и ъглов удар, но отново - без ефект, от гледна точка на изстрел към или в очертанията на вратата.

Напротив, домакините взимаха топката от краката на съперниците си и с 3-4 подавания стигаха до наказателното поле, където сменяха крилата, в опит да объркат защитниците и незабавно стигаха до възможност за отправяне на изстрел.

Снимка 508149

Резултатът беше открит след 20 минути игра, когато грешка в изнасянето на топката направи така, че тя достигна до Онгла, който с бомбен изстрел от над 20 метра не остави шансове за реакция на Стоянов и даде преднината на тима си. С оглед показаното на терена до този момент, това бе напълно заслужено.

В 25-ата минута Мийоши изведе Бенавенте сам срещу вратаря на разградчани, но футболистът на домакините стреля над вратата, въпреки че изглеждаше, че това е почти невероятно стечение на обстоятелствата, заради близката дистанция до целта.

След още четири поредни атаки на домакините, Геркенс изпробва късмета си с шут от границата на наказателното поле, но топката се отби в лявата греда на вратата на българския тим.

В самия край на полувремето Икоко получи разтежение в лявото си бедро и бе принудително заменен от Терзиев, на когото се наложи да довърши срещата като краен защитник.

Снимка 508145

Началото на второто полувреме беше коренно различно за гостите, които изглежда бяха получили правилните инструкции от Генчев за това как трябва да се справят с бранителите на Антверп.

Десподов бе изведен сам срещу вратаря едва 20-ина секунди след подновяването на играта, но не успя да отправи изстрел и кълбото бе избито от вратаря.

Снимка 508153

Няколко секунди по-късно и Чибота получи страхотно подаване, но стреля право в стража на домакините.

В 53-ата минута Десподов поправи грешката си, след като Оливейра му подаде по чудесен начин, а националът стреля прецизно в горния десен ъгъл на вратата на опонента, като в този случай шанс за адекватна реакция на иначе записалия чудесен двубой вратар на домакините нямаше.

В 72-ата минута обаче, при центриране от статично положение, Де Лает засече кълбото с глава и възстанови преднината на Антверп с попадение за 2:1.

Последваха редица смени и в двата състава, но въпреки старанията на "зелените" и техния треньор, нов гол в тяхна полза нямаше.

Такъв бе реализиран от съперника, като малко преди края влезлият като резерва Бенсон вкара за крайното 3:1.

Така Лудогорец продължава без точка в групата, докато Антверп си гарантира участие в следващия етап от турнира.