Отборите на Абърдийн и Байерн (Мюнхен) завършиха при 2:2 срещата си от турнира за купата на УЕФА.

Баварците пристигнаха за двубоя без контузените Марк ван Бомел, Даниел ван Буйтен и Франк Рибери.

В първите минути гостите от Байерн започнаха по-активно срещата и създадоха няколко опасности, чрез Кристиан Лел, който игра чудесно по десния фланг.

В 24-ата минута обаче домакините поведоха с гол на Уолкър след комбинация с Милър и Алуко.

След гола Байерн натисна и изравни, чрез Мирослав Клозе, който се възползва от падаване на Зе Роберто.

Пет минути преди края на полувремето Абърдийн пак поведе, чрез Алуко и бе на път да поднесе една от изненадите в тази фаза на турнира.

През втората част Байерн натисна противника си и в 54-ата минута Алън мейбъри спря непозволено нахлуващия в наказателното поле Зе Роберто, за което бе отсъдена дъзпа от рефера Мерере Луис Гонзалес.

Зад топката застана Алтинтоп, който пропусна при първия удар, но при добавката бе точен и изравни за 2:2.

До края на срещата нищо на терена не се промени и двата тима оставиха развитието на сблъсъка за реванша в Мюнхен следващата седмица.

състави:
Абърдийн: Лангфийлд, Меър, Консидин, Даймън, Мейбъри, Алуко, Северин, Уолкър, Никълсън, Милър, Меки (Ловъл)
Байерн: Рензинг, Лел (Лам), Лусио, Демикелис, Янсен, Отл, Зе Роберто (Подолски), Алтинтоп, Клозе (Шаудраф), Тони