Турнир: Европейски първенства Стадион: Зрители:
90′

КРАЙ НА МАЧА! ХЪРВАТИЯ ПЕЧЕЛИ ГРУПАТА, ИСПАНИЯ Е НА ВТОРАТА ПОЗИЦИЯ!

87′

ГООООООООООООООООООООООЛ ЗА ХЪРВАТИЯ! Калинич изведе отлично Перишич, който от много малък ъгъл стреля, Пике отклони в опита си да изчисти, Де Хеа не успя да се намеси и допусна гол във вратата си!

83′

Нова смяна за Испания - Тиаго влиза на мястото на Сеск

82′

Ковачич влиза на мястото на Рог

80′

Без интересни положения през последните минути на мача

71′

СЕРХИО РАМОС застава зад бялата точка и пропуска! Субашич отразява удара му

70′

Дузпа за Испания! Иниеста центрира, Силва пада в наказателното поле след много спорно съприкосновение с Вършалко. Съдията е непоколебим

67′

Адуриц влиза, излиза Мората

64′

Претенции за дузпа от страна на хърватите! Пяца падна след съприкосновение с испанец, но съдията остана безмълвен

60′

Нолито излиза, влиза Сориано

59′

Снимка 240560

57′

Хърватите опитват да наложат преса на "Ла Фурия"

54′

Силва пусна отлично към Мората, който отклони, но стреля неточно

49′

Давид Силва подаде надясно към Хуанфран, който стреля доста неточно

47′

Без промени в двата състава

46′

НАЧАЛО НА ВТОРАТА ЧАСТ

45+1′

КРАЙ НА ИЗКЛЮЧИТЕЛНО ИНТЕРЕСНОТО ПЪРВО ПОЛУВРЕМЕ!

45′

ГООООООООООООООООООООЛ ЗА ХЪРВАТИЯ! Перишич се измъкна от двама испански бранители, Калинич насочи технично топката отблизо, пред погледа на Серхио Рамос, който не успя да се намеси - 1:1

43′

Мората получава чудесен шанс за попадение, но нападателят не успя да овладее от чиста позиция

40′

Сърна центрира по дясното крило, Перишич надскочи Хуанфран, но ударът му с глава мина над гредата.

36′

Едва ли има треньор по света, който да не мечтае за подобна резервна скамейка

Снимка 240553

33′

Шанс за Хърватия! Сърна центрира доста опасно в наказателното поле, Чорлука отклони, но ударът му излезе в аут

28′

Нолито стреля опасно, Чорлука опита да застене на пътя на топката, тя излиза в корнер

27′

"Шахматистите" опитват да пробият испанската защита, но до момента без успех

26′

Снимка 240552

23′

Опасен шут на Силва, който стреля от границите на наказателното поле, Чорлука опита да се намеси, но Субашич в крайна сметка отрази удара

20′

Двата отбора демонстрират много отворен футбол, срещата е доста качествена до този момент

14′

Какъв шанс за "шахматистите"! Иван Ракитич прехвърли Де Хеа, който бе излязъл неразчетено. Топката удари последователно горната и страничната греда, но не влезе във вратата

12′

Калинич напредна и от около 20 метра стреля опасно, но Де Хеа изби в корнер

7′

ГООООООООООООООООЛ ЗА ИСПАНИЯ! Мълниеносна атака на "Ла Фурия", започнала от собственото им поле, с три паса, Силва изведе по уникален начин Фабрегас, който стреля и Мората на празна врата от около метър засече и вкара за 0:1

6′

Ведран Чорлука приковава погледите с шапката си за водна топка

3′

2′

Борислав Михайлов е във ВИП-ложата на стадиона, седнал точно до легендата на хърватския футбол Давор Шукер

1′

НАЧАЛО НА МАЧА МЕЖДУ ХЪРВАТИЯ И ИСПАНИЯ!

22. Дуйе Чоп 20. Ариц Адуриц

Хърватия се изправя срещу Испания в мач от Група D на Евро 2016. Срещата на стадион „Стад дьо Бордо“ в Бордо започва в 22:00 часа.
"Ла Фурия" започна първенството с две победи и днес се нуждае само от точка, за да спечели първото място в групата. Както е известно, тимът на Висенте дел Боске победи на старта Чехия с 1:0, а след това се наложи с 3:0 над Турция.

Към момента Хърватия е на второто място, след като изпусна победата над Чехия (2:2), въпреки че водеше с 2:0 в резултата. На старта "шахматистите" се наложиха над Турция с 1:0.
Селекционерът на Испания Висенте дел Боске коментира днешния мач с премерен оптимизъм.

„Постигнахме целта си да се класираме за осминафиналите. Имахме проблеми с реализирането на голове в първия мач, но срещу Турция поправихме това. Сега трябва да спечелим и третият си мач“, заяви треньорът на Испания Висенте Дел Боске.

Хърватия остана без една от звездите си Лука Модрич, който има разтежение. Ведран Чорлука пък до последно беше под въпрос за срещата, но в крайна сметка попадна в стартовия състав.