Етър победи с 2:0 като гост Верея в контрола, която бе и неофициален дебют на Красимир Балъков начело на "болярите". Срещата се проведе на "Трейс Арена" в Стара Загора, след като условият на градския стадион в Мъглиж не бяха добри за игра.

Великотърновци излязоха напред в резултата в 38-ата минута, когато Иван Стоянов се възползва от грешка на вратаря на "лъвовете" и на празна врата вкара за 0:1.

В 60-ата минута Етър стигна до втори гол, отново след грешка на домакините. Дебютиращият Велко Батрович открадна топката от защитата, проби отляво и центрира към Иван Петков, който от три метра не сбърка.

Красимир Балъков заложи в стартовия състав на вратаря на проби Денис Григич, а пред него Кольо Станев, Пламен Гълъбов, Симеон Иванов, Душан Младенович, Георги Сърмов, Румен Руменов, Иван Вълчанов, Ерик Почански, Иван Стоянов и Алиуне Бадара.

След почивката в игра влязоха други 11 футболисти - Христо Иванов, Иван Скерлев, Яни Пехливанов, Венцислав Василев, Георги Пашов, Димо Атанасов, Стефан Неделчев, Никола Колев, Велко Батрович, Даниел Младенов и Иван Петков.

Етър привлече черногорски техничар, сочели го за "новия Меси"