Етър завърши 2018 година с победа над Септември с 2:0, която осигури на отбора надежди за влизане в Топ 6 през пролетта.

"Болярите" събраха 30 точки, с една по-малко от шестия в класирането Черно море, който вчера не успя да победи Витоша (Бистрица) като гост, завършвайки при равенство 1:1.

Етър - Септември 2:0, "болярите" удвоиха аванса си!

Срещата е днес от 15:00 часа

На стадион "Ивайло" във Велико Търново домакините закономерно триумфираха, а овациите обра черногорецът Велко Батрович, който вкара откриващия гол в срещата по майсторски начин.

Още в началните минути домакините се настаниха в половината на съперника, който имаше нагласата да разчита на контраатаки.

При една такава Крис Гади бе изведен бе спрян с несъществуваваща засада, а малко след това разбъркване в наказателното поле на Христо Иванов завърши с удар на Бенга в крака на Венци Василев.

За да дойде 28-ата минута, когато се стигна до най-красивия момент в мача!

Велко Батрович спаси топка на линията на левия фланг на атаката, навлезе към наказателното поле и с диагонален удар с вътрешен фалц прати топката неспасяемо в далечния ъгъл на вратата - 1:0!

До края на полувремето домакините имаха още една, две ситуации, при които имаха шанс да удвоят преднината си, но друг гол до почивката така и не падна.

Снимка 395652

Септемврийци също пропиляха добра възможност чрез Георги Русев, който не се възползва от грешно подаване на Боджадж в средата на терена.

Второто полувреме започна с натиск на хората на Балъков, които искаха да вкарат бързо второ попадение, което до голяма степен щеше да им гарантира победата. И макар че домакините обсадиха полето на противника, до чисти положения не се стигаше до средата на полувремето, когато голова атака на Крум Стоянов бе спряна с несъществуваща засада.

Стоянов обаче все пак реализира попадение!

Малко преди да изтекат 80 минути играч фланговият играч бе намерен от Мане отляво в наказателното поле, за да се стигне до 2:0 с техничен удар покрай вратаря.

До края на срещата Етър можеше да вкара и още попадения, но Мане и Руменов пропуснаха от добри ситуации.

За гостите от Септември с пропуски се отличиха резервата Иван Тилев и Георги Стоичков.