Втори жълт картон за Гълъбов, и гостите остават с 10 души!

Карагерен от състава на Дунав опита удар извън наказателното поле, но топката мина над вратата.

58′

Ндиайе заменя Ненов.

54′

ГОООЛЛЛ ЗА ЕТЪР! Резервата Дани Младенов открива резултата със силен удар по диагонал от наказателното поле, възползвайки се от подаване на Димо Атанасов - 1:0!

50′

Втори жълт картон, съответно червен за Мартин Ковачев от състава на гостите!

48′

Пашов центрира добре от десния фланг към далечната греда, но Бартович не успя да я засече в мрежата от близка дистанция.

46′

Дани Младенов заменя Ерик Почански.

45′

Начало на второто полувреме.

45+2′

Край на първото полувреме.

45+1′

Противно на логиката Иса можеше да открие резултата за гостите! Нападателят напредна отляво в наказателното поле, стреля през човек, но Христо Иванов изби в корнер.

40′

Редовен гол на Етър беше отменен, след като първоначално бе зачетен от съдиите! Реакциите от щаба на "драконите" явно обаче повлияха върху решението на реферите!

34′

Жълт картон за Сърмов.

31′

Далечен удар на Георги Сърмов, топката профуча встрани от вратата.

24′

Пашов опита да намери Бадара в наказателното поле, но Милчев успя да играе с глава пред погледа на нападателя на Етър.

21′

Жълт картон за Ковачев.

19′

Жълт картон за Попадийн.

17′

Напрежение на скамейката на Етър в последните минути заради няколко грешни отсъждания на съдията.

12′

Жълт картон за Пламен Гълъбов.

6′

Руменов стреля силно към вратата извън наказателното поле, топката мина през няколко играчи, но Луков внимаваше и спаси.

5′

Домакински натиск в началните минути на стадион "Ивайло".

1′

20. Яни Пехливанов 23. Мерт Хасан

Етър приема Дунав в първия решителен мач между двата отбора от плейофите за оставане в Първа лига. Известно е, че победителят от двойката ще запази мястото си в елита, докато загубилият отива на бараж с тим от втория ешелон.

Срещата започва в 20,00 часа, а стадион "Ивайло" е домакин на първия сблъсък. Красимир Балъков обяви, че срещите с "драконите" ще са истинска битка, при която, поне според Бала, превъзходството е на страната на "виолетовите".

Те вече се справиха в първия си тест за оцеляване, отстранявайки Пирин след две победи, съответно с 2:1 и 1:0, така че настроение в редиците на тима несъмнено има.

В Дунав ситуацията се поуспокои в последно време, а отборът влиза в мача тази вечер, след като се справи с първата си задача за оставане в групата, отстранявайки Витоша -1:0 и 3:1.