90+4′
Турнир: efbet Лига Стадион: Зрители: 1,135
90+4′

Берое за малко да изпусне, изглеждаща лесна победа. Макута оправи нещата за заралии.

90+1′

Четири минути добавено време.

90′

Иван Михайлов сменя Милчо Ангелов.

89′

Валентин Йосков сменя Даниел Пехливанов.

88′

ГООООЛ! Гаюс Макута получи топката от Лебон пред наказателното поле и стреля силно в десния ъгъл на вратата. Страхотен удар.

86′

Удар на Лебон беше блокиран. Берое хвърля всичко напред.

84′

Кукула сменя Александър Цветков.

83′

Макута стреля високо в аут от фаул.

82′

Свилен Щерев вали Макута пред наказателното поле.

78′

Лебон сменя Еривалдо.

76′

Свилен Щерев сменя Стелиян Добрев.

75′

Крум Стоянов заменя Александър Василев.

73′

ГООООЛ! Преслав Боруков засече топката след центриране от фаул отляво от Стелиян Добрев.

72′

Макута изчисти топката при опасност пред вратата на Берое.

71′

Иван Минчев получи топката по лявото крило, влезе в наказателното поле на скорост, но загуби кълбото.

68′

Играта на гостите стана хаотична. Етър ще има шансове да изравни.

64′

Димо Бакалов сменя Октавио.

62′

Василев изпусна топката пред голлинията, но веднага я хвана отново.

60′

Грешка на Василев в малкото поле. Георги Ангелов блокира пред голлинията удара на Боруков.

55′

ГОООЛ! Стелиян Добрев разстреля Василев с глава след остро центриране отдясно. Огледален гол, като този на Фал.

53′

ГОООЛ! Алексадър Василев центрира балонно отляво. Алиун Фал сам пред вратата почти без да скача вкара с глава.

51′

Василев спаси опасен удар. След това имаше и греда, но преди това Железов свири засада.

49′

Опасен шут на Стелиян Добрев в аут близо до дясната греда.

46′

Макута опита шут, но топката излетя нагоре и се получи подаване към Цветков.

45′

Започна второто полувреме.

45′

Алдаир Ферейра сменя Кольо Станев.

5′

Груб фаул на Мариян Иванов срещу Фуртадо

45+1′

Закономерна преднина за Берое. Гостите пропуснаха дузпа.

45′

Шут на Даниел Пехливанов по земя. Топката мина до лявата греда на вратата.

44′

Алиун Фал спъна отзад в центъра Яни Пехливанов.

42′

Гостите намалиха темпото и изчакват почивката.

39′

Пропуск на Фал пред голлинията. Октавио направи хубав пробив отдясно и подаде успоредно на голлинията.

38′

Херо е много ядосан от начина на изпълние на дузпа от Макута.

37′

Шут на Минчев високо в аут.

36′

Александър Цветков получи картон за груб фаул.

35′

Гаюс Макута стреля в аут. Той заситни крачките, но топката мина до дясната греда на Иванов. Макута ритна и крака си при изпълнението.

34′

Дузпа. Алиун Фал беше съборен в наказателното поле. Яни Пехливанов получи картон.

25′

ГОООООЛ! Октавио стреля с глава с гръб и прехвърли лошо излезналия напред Христо Иванов. Гаюс Макута центрира спокойно отляво след тъч.

21′

Шут на Станев право в ръцете на Василев.

17′

Християн Василев стреля от около 30 метра. Топката премина високо над вратата.

13′

Фуртадо избяга по десния фланг, но подаването му беше пресечено.

11′

Шут на Цветков, но ударът му беше блокиран с глава от Купенов.

10′

Домакините вече изравниха играта.

7′

Иванов спаси с хубав плонж удар на Макута.

6′

Добрев подаде прострелно отдясно. Василев легна и улови топката.

5′

Още в първите минути гостите натиснаха.

2′

Неточен удар на Василев от воле отблизо. Евривалдо центрира отдясно.

1′

5. Христофор Хубчев 27.Крум Стоянов

Етър и Берое ще закрият кръг №10 в efbet Лига. Домакините ще опита да постигнат първата си победа в настоящия сезон. "Болярите" имат само две равенства от 9 мача/

Треньорът на домакините Петко Петков обаче продължава да има проблеми с окомплектоване на състава си. Той не може да използва контузените Колев, Пуертас, Фемиа и Хубчев.

Берое е на четвърта позиция с 15 точки, но изостава със 7 точки от лидера Локомотив (Пловдив) и ще преследва задължителна победа. Иначе мечти за евентуална титла ще започнат да се изпаряват.

В досегашните срещи между двата тима в елита Етър има леко предимство от 19 победи, 11 равенства и 14 загуби. Повечето от победите на "виолетовите" са на стадион "Ивайло", където могат да се похвалят с 16 успеха, 3 ремита и 3 поражения. Това дава някакви надежди на "Болярите" за днешния мач.