Лондонският Челси е участник в следващата фаза на турнира за Купата на Лигата. Звездната селекцият на Жозе Моуриньо се измъчи максимално, но все пак спечели визитата си на четвъртодизивионния Шросбъри с 1:2. „Земеровките" дадоха сериозен отпор на Петър Чех и компания, като резултатът до 80-ата минута бе 1:1.

Дидие Дрогба бе дал аванс на своите с гол веднага след подновяването на втората част, но Манган изравни сензационно в 77-ата минута. Мечтите на домакините обаче бяха убити малко преди края, когато нелеп автогол на Градисън, реши всичко в днешната турнирна битка. Като цяло, лидерът във Висшата лига не оправда големите очаквания към себе си, като за извинение едва ли може да служи  пускането в игра на голяма част от резервните футболисти.

Отборът на Шросбъри бе най-нискостоящият тим в йерархията на английския футбол, който взимаше участие в четвъртия кръг от турнира за Купата на Лигата. Селекцията на Мики Мелън се намираше на четвърто място в Лига 2, а сега трябваше да се изправят срещу могъщ опонент в лицето на лондонския Челси.

Стадион „Ню Медоу" бе изпълнен до краен предел, като близо 10 000 души очакваха чудото от Боби Грант и компания. Може би най-популярното име в редиците на домакините бе това на Жан-Луи Акпа Акпро, който през кариерата си е бил част от френския Тулуза.

Въпреки наглед лесния мач, Жозе Моуриньо залагаше на предпазлив състав. В него личаха имената на опитни футболисти като Чех, Дрогба  и Гари Кейхил, но така и на младоците: Кристиансен, Ейк и Кюрт Зума.

Първата част ще се запомни с ентусиазмът на домакините и апатията на гостите от Лондон. „Земеровките" се бореха за всяка педя терен, компенсирайки с това липсата на сериозни футболни качества. На няколко пъти, отборър Мики Мелън сътвори напрежение в наказателното поле на Петър Чех, ала така и не настъпи момент, в който ветеранът трябваше да се намесва решително.

С голямо желание за Челси действаше Мохамед Салах, който не спираше да снове по крилото. Египтянинът отправи и няколко изстреля много неточни изстрела. Нейтън Ейк контролираше събитията в центъра на терена, като доста често убиваше в зародиш атаките на Шросбъри. Големи длъжници бяха нападатели Шурле и Дидие Дрогба. Африканецът все пак успя да отбележи гол, но той бе отменен правилно поради засада.

Приказката за „земеровките" завърши с подновяването на играта. Челси бързо,  бързо поведе в резултата, като автор на попадението бе Дидие Дрогба. Африканецът завърши с плътен удар прекрасна комбинация между Шурле и Салах, която остана неразгадаема за отбраната на Шорсбъри.

Скромните домакини отговориха подобаващо на „хвърлената ръкавица", като в 59-ата минута бяха много близо до попадение. Отбраната на Челси не се справи с изчистването на една топка, която попадна в краката на Акпра Акпро. Африканецът шутира силно, а впоследствие се създаде невероятен рикошет, който премина на сантиметри от вратата на Челси. В ответната атака, всичко можеше и да приключи, ако Лютвиер не бе спасил акробатично изстрел на Дидие Дрогба.

Немислимото обаче се случи! В 77-ата минута, Анди Манган взриви трибуните с изравнителен гол, който хвърли в тотален шок всички футболни специалисти. Играчите на Шросбъри изпълниха корнер, след който се създаде меле. Оби Микел не се намеси добре, подарявайки топката на Манган, който от 2 метра разстреля Петър Чех за 1:1.

Радостта за „земеровките" продължи само 4 минути. Тимът от Лига 2 сякаш не издържа на напрежението и се сгромоляса в 81-ата минута, когато Джърмейн Грандисън си отбеляза нелеп автогол в опита си да спре едно остро центриране към Дидие Дрогба.

В оставащите минути, селекцията на Жозе Моуриньо не допусна нов сензационен гол и така, макар и с големи трудности, лондончани продължават в следващата фаза в турнира за Купата на Лигат.

ШРОСБЪРИ-ЧЕЛСИ 1:2

0:1 Дрогба (49'), 1:1 Манган (77'), 1:2 Грандисън-автогол (81')

СТАДИОН: „Ню Медоу"

СЪДИЯ: Нийл Суорбрик

ШРОСБЪРИ: Лютвиер, Грандисън, Голдсън, Найт-Пърсивал, Гримър, Уудс, Весловски, Гранд, Деметриу, Колинс, Акпа Акпро (резерви: Халстид, Кларк, Елис, Върнън, Лоуренс, Грифит, Манган)

ЧЕЛСИ: Чех, Кристиансен, Зума, Кейхил, Луис, Оби Микел, Ейк, Сала, Оскар, Шурле, Дрогба (резерви: Шварцер, Азар, Матич, Вилиян, Тери, Бейкър, Браун)