Бърнли и Евертън завършиха 1:1 в първия мач от 11-ия кръг в английската Висша лига.

Домакините, макар и в ролята на аутсайдери, поведоха още в третата минута след хубав шут извън наказателното поле на Робърт Брейди.

"Карамелите" подобриха много играта си след първия половин час. Тогава Фабиан Делф се контузи и след смяната му с Андре Гомес, Анчелоти промени схемата на игра.

Снимка 508395

Голмайсторът на сегашното издание на Висшата лига Доминик Калвърт-Люин изравни в третата минута на добавеното време след хубаво подаване на Ричарлисон.

След почивката и двата отбора имаха шансове да стигнат до победата, но отлични спасявания на Джордан Пикфорд и Ник Поуп предотвратиха нов гол.

Евертън се изкачи на седмо място със 17 точки, колкото имат още петия Уест Хям, Саутхямптън и Уулвърхямптън.

Бърнли остана на предпоследното място, но с 6 точки застигна Уест Бромич. Тимът има вкарани само 5 гола от 10 мача и това е огромен проблем.