Обрат от 2:0 до 2:4 с три попадения в рамките само на десет минути прати Астън Вила и Стилиян Петров на полуфинал за Купата на Англия. Победата при това бе изкована като гост на "Мадейски" в Рединг. Стилиян Петров съвсем логично бе титуляр за тима си.

Норвежкият нападател Джон Карю се превърна в герой за бирмингамци, след като реализира хеттрик през втората част и имаше основна заслуга за отличния обрат на своя тим.

Домакините играха много силно и поведоха с 2:0 до почивката. През втората част обаче момчетата на Мартин О'Нийл показаха страхотен характер и с бързи голове на Ашли Йънг и Джон Карю (2) между 47-ата и 57-ата минута обърнаха развитието на мача в своя полза. В самия край на срещата пък игралият много силно Карю бе съборен в наказателното поле от Ингвар Ингимарсон и сам отбеляза от бялата точка, за да оформи своя хеттрик и така да прати тима си на полуфинал.

РЕДИНГ - АСТЪН ВИЛА 2:4

1:0 - Лонг (27`)
2:0 - Лонг (42`)
2:1 - А. Йънг (47`)
2:2 - Карю (51`)
2:3 - Карю (57`)
2:4 - Карю (90`-д.)

РЕДИНГ: Федеричи, Милс, Ингимарсон, Бертран, Грифин, Таб, Кебе, Сигурдсон, Хауърд (59-Гунарсон), Лонг, Чърч (71-Расяк)

АСТЪН ВИЛА: Фридъл, Куейяр, Дън, Колинс, Уорнък, Даунинг, Милнър, Петров, А. Йънг, Милнър, Карю, Хески