Астън Вила се класира с лекота за четвъртия кръг на ФА Къп. Макар и без капитана си Стилиян Петров, който получи почивка, момчетата на Мартин О`Нийл се справиха с 3:1 с Блекбърн Роувърс.

Още в 12-ата минута Ашли Йънг намери чудесно нападателя Нейтън Делфунесо и той с глава откри - 1:0. Отново английският национал бе в основата на второто попадение. Тогава центрира към защитника Карлос Куейар и той отново с глава направи 2:0.

В 41-ата минута Ел-Хаджи Диуф извърши брутално нарушение и получи директен червен картон.

В 55-ата минута обаче гостите се върнаха в мача. Никола Калинич с глава бе точен, след като получи пас от Мортен Гамст Педерсен.

До края на мача Даунинг и Йънг развинтиха защитата на Блекбърн, но се стигна само до един гол. Джон Карю отбеляза от дузпа за нарушение срещу него.