Съставът на Уигън върна интригата в английската Висша лига, след като изненада отбора на Манчестър Юнайтед и го победи с минималното 1:0. Успехът за момчетата на Роберто Мартинес дойде напълно заслужено с оглед по-добрата игра на домакините през повечето игрово време на „Ди Дабълю Стейдиъм". Герой за Уигън стана Шон Малоуни, който съкрати аванса между лидерите от Юнайтед и преследвачите от Сити на само пет точки.

Срещата на „Ди Дабълю Стейдиъм" започна с изненадващ натиск на отбора домакин. Въпреки голямата разлика между домакин и гост в таблицата на Висшата лига, момчетата на Роберто Мартинез бяха тези, които диктуваха първите 25 минути от интересния двубой.

Първият шанс за Уигън дойде в деветата минута, когато удар на Макартър бе спасен с едно от фирмените спасявания на Давид Де Хеа. Последваха нови опасни положения пред вратата на „червените дяволи". Младите надежди Виктор Моузес и Франко Ди Санто развинтваха Фърдинанд и Еванс, но  така и не успяваха да опънат мрежата зад Де Хеа.

Поредната интересна ситуация пред вратата на гостите се случи в 29-ата минута, когато гол на Моузес  бе отменен поради нарушение срещу Давид Де Хеа.

Спорното отсъждане на съдията Фил Дауд  уби енергията в атаките на иргачите в синьо-бяло и с  оглед слабата игра на Юнайтед, първата част приключи при нулево равенство.

Второто полувреме започна по познатия активен начин на игра от домакините. Най-накрая усилията на футболистите водени от Роберто Мартинез бяха  възнаградени с редовен гол в 49-ата минута, когато Шон Малоуни релизира за 1:0 след прекрасно разиграване с негов съотборник. Асистенцията бе дело на чилийския национал Жан Басежур.

„Червените дяволи" реагираха като ужилени. Играчите на сър Алекс Фъргюсън започнаха с непрестанни атаки към вратата на Али АЛ Хабси, който храбро спасяваше всяко едно положение.

Последваха нови силни домакински атаки и Виктор Моузес бе на път да отбележи  и да удвои преднината на своите, но Де Хеа отрази шута му.

До края на срещата играчите на Ман. Юнайтед бяха хаотични. Момчетата на сър Алекс, така и не организираха добра атака, която да донесе изравнително попадение.

По този начин Уигън победи съвсем заслужено съставът на „червените дяволи" , като прекрати серията му от осем поредни победи от общо двандесет мача без поражение. Загубата на Юнайтед отново заръзва интригата в шампионата, след като градските съперници от Сити спечелиха безпроблемно срещу У.Б.А. така разликата между първия и втория във временното класиране е скъсена  само на пет точки.

УИГЪН - МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД  1:0

1:0 Малоуни (49')

Стадион: „Ди Дабълю Стейдиъм"

Съдия: Фил Дауд

УИГЪН: 26. Ал Хабси, 31. Фигероа, 5. Колдуел, 3. Алкараз, 22. Басежур, 16. Макартър, 4. Макартни, 17. Бойс, 10. Малоуни(77-Самън), 9. Ди Санто(70-Диаме), 11. Моузес

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД: 1. Де Хеа, 3. Евра, 4. Джоунс, 5. Фърдинанд, 6. Евънс, 25. Валенсия, 11. Гигс, 16. Карик, 18. Йънг(46-Клевърли), 10. Руни(65-Нани), 14. Чичарито(58-Уелбек)