Лидерът в класирането на английската Висша лига - Манчестър Сити се сгромоляса с всичка сила при визитата си на Тотнъм, в първия мач от програмата на 7-ия кръг на шампионата.

"Гражданите" останаха без никакви адекватни аргументи срещу рефера Марк Клатенбърг и вдъхновения, подпомогнат състав на Тотнъм.

Така или иначе вицешампионите и лидери във временното класиране бяха разгромени със звучното 1:4, след попадения на Дайър, Алдервайрелд, Кейн и Ламела.

Иначе нищо не предвещаваше подобно развитие на двубоя, като още в 25-ата минута Де Бройне блесна с пореден гол за гостите през сезона. При повторенията се видя, че състезателят на Сити се намира в засада.

В последната минута на полувремето обаче именно Кевин асистира на Ерик Дайър, който с бомбен удар от около 30 метра препарира Кабайеро за 1:1. Преди това обаче, в края на ситуацията, Кайл Уокър бе в очевидна засада, преди да продължи акцията на състава си.

С попадения на Алдервайрелд и Хари Кейн (също разписал се от засада), съответно отбелязани в 50-ата и 61-ата минути, Тотнъм се добра до мечтан обрат и даде сериозна заявка за спечелване на срещата.

За гола на Кейн се зарадва дори и селекционерът на английския национален отбор Рой Ходжсън, който стана на крака, в чест на разписалия се след повече от 12 игрови часа суша нападател.

Крайното 4:1 оформи Ерик Ламела, разписал се 10 минути преди края, получавайки пас на границата на засадата.

Така Сити записа втора поредна загуба във Висшата лига и може да сдаде върха в класирането, след края на текущия кръг. Тотнъм пък се намърда сред лидерите в подреждането.

Ето и как изглеждаха стартовите състави на двата отбора в началото на мача днес:

ТОТНЪМ: Лорис, Дейвис, Вертонген, Алдервайрелд, Уокър, Дайър, Али, Ламела, Ериксен, Сон, Кейн

СИТИ: Кабайеро, Коларов, Демикелис, Отаменди, Саня, Фернандо, Фернандиньо, Де Бройне, Туре, Стърлинг, Агуеро

Съдия: Марк Клатенбърг

Стадион: "Уайт Харт Лейн"