Арсенал победи Евертън с 2:1 в мач от 10- ия кръг на Висшата лига. Точни за „топчиите" бяха Оливие Жиру и Лоран Кошчелни. Почетното попадение за „карамелите" бе дело на Рос Баркли.

Арсенал откри резултата в 36- ата минута. Полузащитникът на „артилеристите" Месут Йозил качи топката на главата на Оливие Жиру, който я прати в мрежата.

Само 120 секунди по-късно Лоран Кошчелни направи 2:0. Бранителят бе точен след асистенция на Санти Касорла.

В самия край на първата част Рос Баркли върна едно попадение. Той прониза Петър Чех, след като силния му удар се отби в Габриел Паулиста и влезе в мрежата.

До края на срещата Евертън направи всичко възможно да изравни, но Петър Чех бе блестящ и не допусна нов гол.

Арсенал - Евертън 2:1

1:0 Оливие Жиру (36)
2:0 Лоран Кошчелни (38)
2:1 Рос Баркли (44)